Logistika a skladovanie

DACHSER pokračuje v digitalizácii slovenských pobočiek

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER zavádza nové nástroje na uľahčenie operácií a využívanie moderných technológií. Zamestnanci na všetkých pracoviskách spoločnosti DACHSER na Slovensku teraz môžu používať aplikáciu na digitalizáciu dokumentov SmapOne a prekladač Pocketalk. Zavedenie nových nástrojov vychádza zo zamestnaneckej iniciatívy Idea2Net, ktorá poskytuje návrhy a nápady na zlepšenie práce v akejkoľvek oblasti. Nástroje SmapOne a Pocketalk sa používajú v administratíve, dispečingu a logistike.

Tento rok DACHSER prehlbuje používanie dvoch nových digitálnych nástrojov − SmapOne a Pocketalk. SmapOne je k dispozícii zamestnancom spoločností v celej Európe a umožňuje prevod papierových dokumentov a analógových procesov do digitálnej podoby. Ponúka celý rad funkcií, ako je rýchla tvorba prototypov digitalizovaných formulárov a kontrolných zoznamov, ktorými možno nahradiť príslušné papierové formuláre.

Ak ide o elektronickú dokumentáciu, môže používateľom pomôcť v celom logistickom procese, a to aj pri vysoko štandardizovaných a kontrolovaných operáciách. Jazykový prekladač Pocketalk ponúka 82 jazykových verzií. Uľahčuje komunikáciu medzi dispečermi, colnými deklarantmi a vodičmi všetkých národností a ocenia ju aj ľudia v kontraktnej logistike alebo pracovníci na vrátnici.

DACHSER chce byť lídrom

„Spoločnosť DACHSER sa snaží dlhodobo stať najintegrovanejším poskytovateľom logistických služieb na svete, k čomu v poslednom období výrazne prispievajú webové aplikácie a ďalšie digitálne riešenia, ktoré pomáhajú optimalizovať každodennú prácu v logistike. Vďaka týmto aplikáciám môže každý zamestnanec digitalizovať analógové procesy samostatne, bez hlbších znalostí programovania alebo špeciálnych IT zručností,“ vysvetľuje Roman Stoličný, generálny riaditeľ spoločnosti DACHSER Slovakia a regionálny manažér pre juhovýchodnú Európu v spoločnosti DACHSER.

„Veríme, že našim zákazníkom a partnerom poskytujeme služby najvyššej kvality. SmapOne a Pocketalk sú v súlade s dlhodobou stratégiou spoločnosti DACHSER a dopĺňajú už zavedené systémy, ako sú vlastné prevádzkové aplikácie spoločnosti DACHSER, napríklad TMS Domino, WMS Mikado a TMS Air & Seas Othello, EDI Center ako centrálna komunikačná platforma alebo náš zákaznícky webový portál eLogistics. Okrem toho sa na riadenie a monitorovanie komplexných procesov dodávateľského reťazca používa aj nástroj ActiveReport spoločnosti DACHSER. Súčasné spustenie SmapOne a Pocketalk nám pomôže zlepšiť digitalizáciu spoločnosti DACHSER tým, že obohatí naše komplexné IT prostredie o digitálnych pomocníkov,“ uzatvára Roman Stoličný.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button