Logistika a skladovanie

cargo-partner v roku 2020 spája sily s mnohými sociálnymi iniciatívami po celom svete

Počas minulého roka sa medzinárodný poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb zúčastňoval na celom rade charitatívnych a sociálnych projektov s cieľom pomôcť tým, ktorí sú najviac zasiahnutí pandémiou koronavírusu. Na Slovensku podporil projekt „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ bezplatným poskytnutím skladových priestorov vo svojom iLogistics Centre v Bratislave.

Rok 2020 priniesol pre svetové hospodárstvo bezprecedentné výzvy, a to pretrvávajúcu pandémiu, rozsiahle lockdowny, cestovné obmedzenia a preťažené lekárske systémy. V mnohých prípadoch tieto faktory prispeli k zhoršeniu situácie ľudí, ktorí už žili v zložitých podmienkach. V rámci svojej komplexnej stratégie udržateľnosti spoločnosť cargo-partner nadviazala na svoje dlhoročné partnerstvá s charitatívnymi organizáciami po celom svete s cieľom pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Krabičky s darčekmi pre domovy dôchodcov na celom Slovensku

Spoločnosť cargo-partner na Slovensku sa tento rok rozhodla pripojiť k myšlienke potešiť na Vianoce osamelých seniorov podporou projektu „Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok“. Už tretí rok organizovali dobrovoľníci zapojení do projektu Koľko lásky, zbierku vianočných darčekov v pre seniorov v domovoch dôchodcov. V roku 2019 vyzbierali v celoslovenskom projekte viac ako 22 000 krabičiek od topánok naplnených darčekmi. Na podporu tohto projektu poskytla spoločnosť cargo-partner bezplatne skladový priestor vo svojom iLogistics centre v Bratislave a darovaním krabičiek sa do projektu zapojili aj jej zamestnanci. Celkovo zorganizoval cargo-partner počas decembra paletizáciu a uskladnenie viac ako 3 050 darčekových krabičiek: „Rada by som vyzdvihla túto neoceniteľnú pomoc. Keď už boli naše kontaktné osoby v Bratislave zahltené krabičkami, dostali sme možnosť posunúť krabičky do skladu cargo-partner, ktorí zabezpečili aj ich paletizáciu. Zo skladu boli posunuté do domovov dôchodcov a osamelým seniorom napríklad v Komárne, Hrubej Borši, Poltári, Rožňave, Tornale a v ďalších kútoch Slovenka,“ uviedla Silvia Slobodová, jedna zo zakladateliek projektu. cargo-partner organizátorkám prisľúbil pomoc s uskladnením aj tento rok.

Prvá pomoc pri COVID-19 pre Indiu s organizáciou Jugend Eine Welt

S hustotou obyvateľstva 1,4 miliardy obyvateľov patrí India medzi krajiny, ktoré sú najviac postihnuté pandémiou koronavírusu. Nezisková organizácia Jugend Eine Welt, v spolupráci s ich dlhoročným projektovým partnerom Don Bosco Network India, začala so sériou opatrení s cieľom udržať počet nových infekcií na čo najnižšej úrovni a zabezpečiť prežitie tisícov rodín. Spoločnosť cargo-partner spolupracuje s Jugend Eine Welt už viac ako desať rokov. V tomto roku sa poskytovateľ logistiky rozhodol upustiť od svojich tradičných vianočných darčekov pre zákazníkov a namiesto toho použiť finančné prostriedky na podporu tejto dôležitej iniciatívy v Indii. Projekt bol schopný poskytnúť pomoc viac ako dvom miliónom ľudí prostredníctvom potravinových a hygienických balíčkov a poradenstva.

Preprava školských potrieb do Kosova

Kosovo musí čeliť vysokej miere nezamestnanosti a chudobe a pandémia ešte zvýšila už existujúce humanitárne potreby. Spoločnosť cargo-partner s radosťou podporila organizáciu H. Stepic CEE Charity pri preprave darčekov pre viac ako 270 školákov vo veku od šesť do štrnásť rokov z Rakúska do Prizrenu. Zásielka obsahovala základné školské potreby, školské tašky a tablety, ktoré deťom v núdzi poskytnú príležitosť rozšíriť svoje vzdelanie aj v čase koronavírusu a dištančného vzdelávania. Odovzdanie daru sa uskutočnilo ako súčasť tlačovej konferencie, na ktorej UNICEF oznámil svoj plán na podporu projektu a spoluprácu na podobných iniciatívach v budúcnosti.

Udržateľné poľnohospodárstvo s charitou v Rwande

Charita Slovinsko v spolupráci s Charitou Rwanda zorganizovala v rokoch 2018 až 2020 rozvojový projekt „Efektívnejšie využívanie zdrojov na udržateľné prežitie v okrese Karongi v Rwande“. Iniciatíva bola spolufinancovaná slovinským ministerstvom zahraničných vecí a cargo-partner v Slovinsku tiež podporil dobrú vec. Do projektu je zapojených 600 rodín v núdzi, ktoré žijú prevažne z poľnohospodárstva. Cieľom charity je vzdelávať ľudí žijúcich v okrese Karongi a poskytnúť im potrebné vybavenie pre udržateľné poľnohospodárske metódy a ďalšie ekonomické činnosti s dlhodobým príjmom. Spoločnosť cargo-partner v Slovinsku zaštítila prepravu piatich strojov na udržateľnú výrobu tehál zo stlačenej zeminy zo Slovinska do rwandských miest Mutun a Gashari.

Minibus pre deti z Klokánka s A-B Help

Česká asociácia A-B help s.r.o. spája neziskové organizácie a spoločensky zodpovedné spoločnosti pri nákupe mikrobusov, ktoré umožňujú deťom, seniorom a ľuďom so zdravotným postihnutím dostať sa do školy, nemocnice alebo na výlet. Až dodnes bolo pre dobrú vec zakúpených 27 minibusov. cargo-partner v Českej republike spolupracuje s A-B Help od roku 2019. Tento rok spoločnosť podporila nákup mikrobusu pre projekt Klokánek, ktorý je iniciatívou Fondu ohrozených detí. Cieľom charity je ponúknuť deťom dočasnú rodinnú starostlivosť namiesto ústavnej, kým sa nebudú môcť vrátiť do svojich rodín alebo nebudú trvale adoptované či umiestnené v pestúnskej starostlivosti.

Hračky pre deti v Nitre

Na deň detí spoločnosť cargo-partner zorganizovala zbierku hračiek pre jasle a škôlku pre rómske a sintské deti v osade Orechov Dvor v Nitre na Slovensku. V roku 2019 zorganizoval poskytovateľ logistiky v sídle spoločnosti neďaleko viedenského letiska „Family Day“ pre zamestnancov a ich rodiny. V hernej zóne mali návštevníci možnosť darovať hračky pre dobrú vec. Deti tiež mohli vymeniť svoje menej používané hračky za iné, ktoré boli k dispozícii v stánku. Projekt sa ukázal ako úspešný a spoločnosť cargo-partner sa rozhodla vyzbierané hračky darovať do jaslí a škôlky pre rómske a sintské deti v Nitre. cargo-partner podporuje denné centrum v spolupráci s Jugend Eine Welt od roku 2014.

Veci základnej potreby pre rodiny v Bosne a Hercegovine

V lete 2020 pobočka cargo-partner v Bosne a Hercegovine darovala a doručila 70 balíkov humanitárnej pomoci pozostávajúcich z potravín, toaletných potrieb a vecí základnej potreby. Balíky, označené slovami „Veríme vo váš úsmev“ smerovali do organizácie „Obraduj nekoga“, „Pomozi.ba“ a „Srce za Djecu“. Obraduj nekoga bola založená v roku 2017 a zameriava sa na pomoc sociálne ohrozeným rodinám a na podporu matiek. Pomozi.ba, založená v roku 2012, sa zameriava na pomoc marginalizovaným skupinám v krajine, od sirôt a osamelých rodičov až po starších občanov a prisťahovalcov. Srce za Djecu bola založená v roku 2003 a zameriava sa výlučne na pomoc deťom s rakovinou a ich rodinám.

Spoločenská zodpovednosť naprieč kultúrnymi hranicami

Stefan Krauter, generálny riaditeľ spoločnosti cargo-partner, uvádza: „Veríme, že ako medzinárodná spoločnosť máme zodpovednosť pomáhať vytvárať lepšiu budúcnosť. Pre cargo-partner znamená sociálna zodpovednosť povinnosť vytvárať udržateľné zlepšenia za národnými a kultúrnymi hranicami. Sme radi, že môžeme svojou malou časťou podporiť tieto dôležité iniciatívy a pomôcť v tomto náročnom období tým, ktorí to potrebujú.“

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button