Logistika a skladovanie

cargo-partner rozširuje svoje zastúpenie v Španielsku

cargo-partner rozširuje svoje zastúpenie v Španielsku. Ani nie rok po tom, čo spoločnosť cargo-partner otvorila v Španielsku kanceláriu v Barcelone, otvorila druhú španielsku kanceláriu v blízkosti madridského letiska Barajas. Tímy cargo-partner v oboch pobočkách ponúkajú komplexné riešenia v oblasti leteckej, námornej a cestnej dopravy.

Po založení pobočky cargo-partner v Barcelone v septembri 2022 pribudla ako reakcia na rastúci dopyt lokálnych zákazníkov pobočka v Madride. Oriol Asturgo, Managing Director cargo-partner v Španielsku, vysvetlil: „Madrid, ako hlavné mesto Španielska a hlavné hospodárske centrum Európy, priťahuje rôzne priemyselné odvetvia a nadnárodné spoločnosti.Jeho dobre rozvinutá infraštruktúra a vynikajúce prepojenie z neho urobili ideálnu voľbu pre našu pokračujúcu expanziu v západnej Európe. Nová kancelária poskytuje moderné prostredie pre zamestnancov, príjemnú atmosféru pre zákazníkov a ideálnu polohu na to, aby sme mohli naďalej poskytovať individuálne riešenia našim klientom a partnerom.“

Zrýchlenie leteckej a námornej nákladnej dopravy do Ameriky

Španielsko je vynikajúcim uzlom pre leteckú a námornú prepravu, čo umožňuje poskytovateľovi logistiky urýchliť prepravu zásielok z Európy do Ameriky. „Vybrali sme si miesto v blízkosti madridského letiska Barajas, ktoré je druhé v Európe z hľadiska kapacity a piate z hľadiska prepravy. V kombinácii s jeho dobrými vzťahmi s Latinskou Amerikou je hlavnou vstupnou bránou pre letecký export z Madridu do krajín Latinskej Ameriky,“ povedal Oriol Asturgo.

Okrem toho je Madrid tiež dobre prepojený s kľúčovými prístavmi, ako sú Valencia a Algeciras, čo uľahčuje pohyb tovaru medzi mestom a námornými obchodnými sieťami. cargo-partner na dvojmesačnej báze poskytuje pravidelný námorný servis medzi Španielskom a Latinskou Amerikou vrátane LCL spojenia medzi Barcelonou a Hondurasom, ako aj Panamou.

Od júna 2023 je spoločnosť cargo-partner v Španielsku členom IATA, čo je ďalším dôležitým míľnikom pre jej prítomnosť v krajine. V súčasnosti tím tvorí 23 zamestnancov a cargo-partner plánuje v Madride aj Barcelone ďalej rásť. Miestna pobočka sa špecializuje na oblasti farmaceutických výrobkov, módy a maloobchodu, ako aj automobilového priemyslu.

cargo-partner rozširuje svoje zastúpenie v Španielsku

Silné zastúpenie v Európe

Tento rakúsky poskytovateľ logistických služieb má veľmi silné zastúpenie v strednej a východnej Európe, ale nedávno výrazne investoval aj do rozšírenia svojej pôsobnosti v západnej Európe. Spoločnosť dlhodobo prevádzkuje pobočky v Nemecku, krajinách Beneluxu, Švédsku a Írsku a nedávno rozšírila svoju sieť aj do Spojeného kráľovstva, Talianska a Španielska, čím zabezpečila, že cargo-partner má teraz zastúpenie na najdôležitejších trhoch v regióne.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button