Logistika a skladovanie

cargo-partner predlžuje týždenný harmonogram charterových letov do konca roka

Advertisement

Globálna výroba sa zotavuje a kapacity leteckej nákladnej prepravy zostávajú obmedzené, veľa spoločností preto hľadá alternatívne možnosti prepráv s cieľom udržať svoje dodávateľské reťazce v prevádzke.

Spoločnosť cargo-partner, medzinárodný poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb, podporuje svojich zákazníkov leteckými chartermi z Ázie do Európy a aktuálne rozšírila svoj úspešný charterový program do konca roka 2020.

Hlavná sezóna leteckej nákladnej dopravy je v plnom prúde a priemyselná výroba sa opäť zvyšuje, najmä v automobilovom priemysle, v oblasti high-tech technológií a v maloobchode. Od marca 2020 ponúka spoločnosť cargo-partner niekoľko týždenných leteckých charterových letov z Číny a Hongkongu do Európy s cieľom pomôcť udržať neprerušené dodávateľské reťazce zákazníkov.

Na rastúci dopyt rôznych zákazníkov reagoval poskytovateľ logistiky rozšírením svojich plánovaných týždenných charterových služieb do konca roka. Spoločnosť zabezpečuje prepravu z celej pevninskej Číny cez kľúčové brány Šanghaj, Peking, Qingdao, Shenzhen, Xiamen a Guangzhou, ako aj distribúciu do všetkých európskych destinácií. Okrem toho sa cargo-partner stará o všetky colné formality na hraniciach a letiskách.

Oživenie dopytu v oblasti high-tech a v automobilovom priemysle

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, predpokladá, že dopyt po charterových službách zostane vysoký: „Od začiatku roka sme dostali množstvo žiadostí o úplnú a part-charterovú prepravu nevyhnutného tovaru, väčšina pochádzala z farmaceutického, zdravotníckeho a OOP sektoru. V posledných mesiacoch sme tiež zaznamenali rastúci dopyt zo strany hight-tech a automobilového priemyslu. Vzhľadom na očakávané vrcholy v nasledujúcich mesiacoch odporúčame zákazníkom začať plánovať včas, aby zabezpečili plynulosť svojich dodávateľský reťazcov.“

Až 1 000 ton mesačne s využitím charterov pre výrobcu z telekomunikáčného sektora

Jedným z mnohých zákazníkov, ktorí využívajú týždenné charterové služby spoločnosti cargo-partner, je čínsky výrobca elektroniky. Spoločnosť spolupracuje s cargo-partner od roku 2018, pričom sa do veľkej miery spolieha na leteckú službu ECONOMY, od poskytovateľa logistických služieb. Na jar 2020 prešiel výrobca telekomunikácií na týždenný charterový servis spoločnosti cargo-partner, ako spoľahlivú alternatívu k mnohým zrušeným pasažierskym letom. Spoločnosť využíva rôzne charterové služby cargo-partner pre export až 1 000 ton nákladu mesačne z Číny do rôznych destinácií po celom svete.

Urgentné a EMERGENCY zásielky

Typický náklad prepravovaný na palube týchto úplných a part-charterových letov pozostával nielen z očakávaných veľkých zásielok a sezónne zazmluvnených opakovaných zásielok. „V tomto roku došlo k neočakávane vysokému počtu veľmi urgentných zásielok, najmä počas vrcholných mesiacov. Dokázali sme zabezpečiť okamžitú dostupnosť a najrýchlejšie reakčné časy pre takéto EMERGENCY zásielky,“ vysvetľuje Stefan Krauter.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa
Advertisement

Prečítajte si aj

Back to top button