Logistika a skladovanie

cargo-partner poskytuje odborné znalosti v oblasti potravín naprieč Európou

Spoločnosť cargo-partner sa strategicky zameriava na priemyselné riešenia pre potraviny a produkty podliehajúce skaze. Poskytovateľ logistiky nedávno rozšíril svoje portfólio služieb o nové služby skladovania, doručenia na poslednú míľu a služby s pridanou hodnotou, aby vyhovovali meniacim sa požiadavkám odvetvia.

Potravinársky priemysel prešiel od začiatku pandémie COVID-19 významnými zmenami, rastúcim dopytom po službách doručovania potravín a zvýšeným zameraním na kvalitu, hygienu a bezpečnostné štandardy. Aby uspokojila potreby svojich zákazníkov zareagovala spoločnosť cargo-partner na tieto výzvy modernizáciou svojich skladových kapacít, riešeniami na poslednú míľu a službami s pridanou hodnotou.

Praha: Sklad s regulovanou teplotou a preprava na poslednú míľu

Od otvorenia iLogistics Centra Praha v roku 2019 cargo-partner neustále rozširuje svoje logistické riešenia pre potraviny a rýchlo sa kaziaci tovar. Okrem IFS certifikácie pre logistiku potravín je sklad certifikovaný aj pre bio produkty v súlade s eko-nariadením EÚ. Skladový priestor je tvorený 3 500 m² v ambientnom (+15 až +25 °C) a 1 500 m² v chladenom (+2 až +8 °C) režime. Poskytovateľ logistiky okrem skladovania a služieb s pridanou hodnotou ponúka aj komplexné fulfillmentové riešenia pre kusové zásielky.

Jedným z klientov cargo-partner v Prahe je výrobca bio mliečnych výrobkov. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vysvetľuje: „Vzhľadom na ich krátku trvanlivosť vyžadujú mliečne výrobky prísnu kontrolu teploty a čo najrýchlejšie doručenie. cargo-partner zabezpečuje, aby sa produkty nášho klienta uchovávali pri konštantnej teplote +2 až +8 °C a aby sa k zákazníkom nášho klienta dostali rýchlo a bezpečne.“

Pre ďalšieho zákazníka v Českej republike, ktorý predáva čerstvé a hlboko zmrazené ryby, zabezpečuje cargo-partner celoštátne distribučné služby s neprerušeným chladiarenským reťazcom. Poskytovateľ logistiky prepraví kusové zásielky s hmotnosťou od 5 do 20 kg v rozsahu -23 až -21 °C a doručí ich v dvojhodinovom časovom okne až k dverám zákazníka.

iLogistics Center Prague

Sofia: Montáž stojanov na predajné miesta pre výrobcu sladkostí

Vo svojom iLogistics Centre v Sofii v Bulharsku cargo-partner poskytuje skladovanie a služby s pridanou hodnotou pre popredného výrobcu sladkostí. Sklad je HACCP a TAPA-A certifikovaný, čo zaisťuje najvyššie štandardy bezpečnosti potravín a skladov. Pre výrobcu sladkostí cargo-partner spracováva približne 30 plných nákladných vozidiel týždenne. Poskytované služby zahŕňajú skladovanie, štítkovanie ako aj montáž súprav a predajných stojanov pre supermarkety.

Proces začína tým, že cargo-partner dostane objednávku na položky, ktoré sa majú umiestniť do výkladov, ako aj samostatnú objednávku na kartónový materiál na výrobu stojanov. Tím skladu cargo-partner potom presunie položky zo skladovacieho priestoru do co-packing zóny v medziposchodí. Po zložení predajných stojanov a naaranžovaní produktov podľa špecifikácií zákazníka ich cargo-partner pripraví na prepravu na paletách. Nakoniec sa presunú späť do skladovacieho priestoru, kde čakajú na objednávku odoslania na miesto predaja.

Turecko: 1 800 t čerstvých rýb ročne

Pre kanceláriu cargo-partner v tureckom Izmire tvorí preprava čerstvých rýb významnú časť každodennej činnosti poskytovateľa logistiky. Izmir je tretie najväčšie mesto v Turecku a je domovom niektorých z najvýznamnejších vývozcov čerstvých rýb v regióne. So svojou pobočkou na letisku Izmir má cargo-partner ideálnu polohu na poskytovanie rýchlych služieb leteckej nákladnej dopravy. V roku 2020 logistický poskytovateľ spracoval približne 1 800 t exportu čerstvých rýb a morských plodov z Izmiru. Okrem toho cargo-partner nedávno začal poskytovať svoje služby ďalším rybím farmám v celom Stredozemnom mori.

Srbsko: Prepravné riešenie pre vzorky jedla

V Srbsku je jednou zo špeciálnych odborných oblastí spoločnosti cargo-partner preprava vzoriek potravín. Miestni výrobcovia potravín pravidelne posielajú vzorky potenciálnym zákazníkom do strednej Európy alebo na Ďaleký východ. Spoločnosť cargo-partner im poskytuje všestranné riešenie leteckej prepravy vzoriek ovocia, zeleniny a pečiva citlivých na teplotu. Rozsah služieb zahŕňa vyzdvihnutie a doručenie v špeciálnych chladiarenských vozidlách, skladovanie s kontrolovanou teplotou v blízkosti letiska v Belehrade, krížovú kontrolu dokumentov, colné odbavenie a monitorovanie chladiaceho reťazca. Okrem toho vie cargo-partner poskytnúť baliace a chladiace zariadenia, ako sú kontajnery s kontrolovanou teplotou, suchý ľad a gélové obaly.

Zdroj
transport.sk
Editor
text + foto: cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button