Logistika a skladovanie

cargo-partner posilňuje v Grécku

Spoločnosť cargo-partner otvára v Grécku svoju prvú pobočku. Zameria sa na FCL a LCL riešenia v námornej preprave, ale portfólio služieb bude samozrejme zahŕňať aj služby leteckej prepravy a komplexné door-to-door riešenia.

Spoločnosť cargo-partner, poskytovateľ logistických služieb, pokračuje vo svojej expanzii v juhovýchodnej Európe. V marci 2021 najprv otvoril svoju prvú kanceláriu v severomacedónskom Skopje a teraz založil novú pobočku v gréckom Solúne (prístav Thessaloniki). Nový tím spoločnosti cargo-partner tu bude poskytovať komplexné služby námornej, leteckej a cestnej dopravy ako z mnohých uzlov v Európe, USA, Ázii a Oceánii.

Strategická pozícia v Solúne

Solúnsky prístav je jedným z najväčších námorných prístavov vo východnom Stredomorí. Je považovaný za vstupný prístav na Balkán a do juhovýchodnej Európy, strategicky umiestnený v severnom Grécku v blízkosti hlavných transeurópskych diaľničných a železničných sietí s priamym prístupom do krajín juhovýchodnej Európy.

„Naša nová pobočka v Solúne ťaží z vynikajúcej geostrategickej polohy mestského prístavu, ktorý je druhým najväčším kontajnerovým prístavom v Grécku, hneď po prístave Pireus. Solún je dôležitým námorným uzlom pre veľkú časť juhovýchodnej Európy. Je tiež veľmi blízko Severného Macedónska, Bulharska a Srbska, kde sme už zastúpení vlastnými pobočkami a v prípade Sofie a Belehradu aj vlastnými skladmi. To zo Solúna vytvára dôležitý spojovací článok v našej sieti v juhovýchodnej Európe, vďaka čomu môžeme našim zákazníkom ponúknuť ešte rýchlejšie a komplexnejšie logistické služby,“ vysvetľuje Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner.

Nové zastúpenie v Grécku vychádza z akvizície spoločnosti Arrow Freight Services, ktorá bola premenovaná na cargo-partner Hellas P. C. Spoločnosť Arrow Freight Services, založená v roku 2012, v Grécku úspešne pôsobila niekoľko rokov. Nová pobočka spoločnosti cargo-partner v Solúne začína s tímom piatich zamestnancov pod vedením pána Kostasa Polatida, bývalého majiteľa spoločnosti Arrow Freight Services, ktorý je teraz konateľom spoločnosti cargo-partner v Grécku.

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner

Zameranie na námornú prepravu

Grécka pobočka spoločnosti cargo-partner sa v najbližšej budúcnosti zameria primárne na FCL a LCL riešenia v námornej preprave. Portfólio služieb spoločnosti v Grécku však zahŕňa aj leteckú prepravu a komplexné riešenie typu door-to-door.

Medzi najdôležitejšie obchodné trasy spoločnosti cargo-partner v Grécku patria Stredomorie, severná Európa, USA, Egypt, Izrael, Ďaleký východ a Austrália. Solúnska pobočka bude poskytovať služby klientom z rôznych priemyselných odvetví, najmä z potravinárstva, strojárstva a stavebníctva. Okrem Solúna bude cargo-partner zabezpečovať aj prepravu do / z prístavu Pireus a všetkých ostatných gréckych prístavov.

Grécko predalo väčšinový podiel v solúnskom prístave

Grécka vláda predala väčšinový podiel v solúnskom prístave, 67-percentný podiel bol predaný za 232 miliónov eur konzorciu gréckych, francúzskych, nemeckých a čínskych investorov, ktoré tvoria Deutsche Invest Equity Partners GmbH, Belterra Investments Ltd a Terminal Link SAS. Celková transakcia mala hodnotu 1,1 miliardy eur vrátane 180 miliónov eur investícií v prístave počas nasledujúcich siedmich rokov a výnosov z koncesnej zmluvy, ktorá potrvá do roku 2051.

Grécka pobočka cargo-partner sa zameria primárne na FCL a LCL riešenia v námornej preprave

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button