Logistika a skladovanie

cargo-partner posilňuje svoju pozíciu v krajinách Beneluxu

Medzinárodný poskytovateľ prepravy a informačnej logistiky rozširuje svoju ponuku služieb v západnej Európe a otvára dve nové pobočky v Belgicku a Holandsku. Nový sklad v Roermonde v Holandsku, ktorý zahŕňa aj kancelárske priestory a pobočka na letisku v Liège v Belgicku, predstavujú rozšírenie regionálnej siete cargo-partner.

Otvorením novej pobočky pre obchod a zákaznícke služby na letisku v Liège (LGG) zdôrazňuje cargo-parner svoju silu v leteckej preprave a získava priame zastúpenie v tomto dôležitom leteckom hube. Letisko v Liège sa v poslednom období teší výraznému rastu, neuplatňuje žiadne letové obmedzenia a ponúka prozákaznícke riešenia. Do tohto regiónu sa presťahovala celá rada spoločností z oblasti farmaceutického a automobilového priemyslu, ktoré profitujú z miestnej priaznivej geografickej a ekonomickej situácie so širokou spádovou oblasťou. Vďaka množstvu dopravcov, ktorí na letisku v Liège pôsobia sa z neho stal významný uzol e-commerce. Vzhľadom k tomu, že objem prepravy spoločnosti cargo-partner v LGG nepretržite rástol, bolo nakoniec rozhodnuté o vytvorení novej pobočky, ktorá svoju prevádzku zahájila už v apríli.

FOTO: cargo-partner

Len niečo cez hodinu jazdy odtiaľ otvorila spoločnosť cargo-parner začiatkom mája novú pobočku a skladový areál v Roermonde v Holandsku. O výbere práve tejto lokality na juhovýchode Holandska, priamo na hraniciach s Belgickom, Luxemburskom a Nemeckom, rozhodla najmä prítomnosť vhodných dopravných spojov. V okruhu 250 kilometrov od tohto logistického hotspotu sa nachádzajú tri hlavné mestá a tiež nemecká metropolitná oblasť Porýnie-Porúrie s 10 miliónmi obyvateľov. Popritom sa tu v okruhu 500 km nachádza celkom 60% nákupnej sily Európskej únie. V blízkosti sú tiež najvýznamnejšie letiská regiónu.

Pobočka v Roermonde bude zodpovedať za spracovanie množstva vnútroštátnych aj medzinárodných pozemných zásielok cargo-partner, zatiaľ čo nový sklad, po svojom otvorení začiatkom júna, poslúži ako konsolidačné centrum pre regionálnu logistiku. Prvé pravidelné kamiónové linky medzi západnou, južnou a severovýchodnou Európou zahájili svoju prevádzku 11. mája prvým spojením z Viedne. Spoločnosť cargo-partner naviac ponúka kombinované riešenia cestnej a vlakovej prepravy z a do Číny, a to za využitia množstva európskych uzlov vlakovej prepravy.

Nový sklad disponuje 7 000 m² skladovej plochy, priestorom pre prekládku a ôsmimi kamiónovými rampami. Areál je nepretržite strážený kamerovým systémom, je vybavený hasiacim systémom na báze CO₂ a najmodernejším bezpečnostným zariadením. Nebezpečný tovar je možné skladovať v IBC nádobách, v bareloch a na paletách. Sklad je vhodný aj pre uskladnenie nebezpečného tovaru tried 2.3, 4.1, 6.1, 8 a 9.

FOTO: cargo-partner

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, komentuje rozhodnutie otvoriť dve nové pobočky: „Pozitívny obchodný rozvoj našich pobočiek v krajinách Beneluxu nás priviedol k rozhodnutiu rozšíriť našu sieť v tomto dynamickom regióne s dôležitými uzlami. Sme si istí, že výnimočná práca našich miestnych kolegov obohatí našu spoločnosť a zlepší kvalitu služieb celej našej spoločnosti.“

Spoločnosť cargo-partner v Holandsku (Rotterdam, Amsterdam, Roermond) pôsobí od roku 2006 a v Belgicku (Brusel, Antverpy, Liège) od roku 2007. V Rotterdame cargo-partner prevádzkuje aj svoje „Project Cargo Competence Center“, ktoré sa špecializuje na prepravu nadrozmerných a ťažkých zásielok.

V spolupráci
cargo-partner
Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button