Logistika a skladovanie

cargo-partner ponúka expresný LCL servis z Číny

cargo-partner ponúka expresný LCL servis z Číny. Medzinárodný poskytovateľ prepravy a info-logistiky prichádza s novou alternatívou k železničnej preprave po Hodvábnej ceste. Prináša nový námorný LCL servis cez grécky prístav Pireus s tranzitným časom zo Šanghaja už od 22 dní.

Dopravné obmedzenia spojené s konfliktom na Ukrajine mali vplyv aj na železničnú prepravu po Hodvábnej ceste, a preto sa spoločnosť cargo-partner rozhodla hľadať bezpečnú alternatívu s porovnateľným tranzitným časom. Otvorenie vlastnej kancelárie v Pireu, ktorý je najväčším prístavom v Grécku a druhým najväčším prístavom v Stredozemnom mori, umožnilo spoločnosti rýchlejšie spracovanie zásielok a spojilo tento dôležitý hub s jej existujúcou logistickou sieťou. Od začiatku septembra na týždennej báze organizuje vlastný priamy zberný servis zo Šanghaja do Dunajskej Stredy práve cez Pireus.

Nový LCL Pireus Express

„V spolupráci s našimi kolegami z Číny zabezpečujeme vyzdvihnutie tovaru z oblastí miest Šanghaj, Ningbo a Qingdao. Tovar sa následne konsoliduje v našom sklade v Šanghaji. Výhodou tohto spojenia je tranzitný čas medzi prístavmi len 22 dní. Kontajner sa v prístave preloží na ťahač a doručí do nášho skladu v Dunajskej Strede k dekonsolidácii, čo trvá cca 4 – 7 dní. Vďaka tomu vieme zásielky dodať na Slovensko z Číny už za 26 dní,“ uviedol Tibor Majzún, managing director cargo-partner na Slovensku.

Navyše ide o priamy servis, čo znamená, že zásielky sa v prístavoch neprekladajú, čím sa znižuje riziko poškodenia. Poskytovateľ logistiky ponúka tento servis v dvoch moduloch: LCL ECONOMY – pre nákladovo najvýhodnejšiu možnosť. A LCL PRIORITY – pre zrýchlené lokálne služby a prioritné naloženie a odoslanie. Pre časovo kritické zásielky má cargo-partner ponuku leteckých riešení.

cargo-partner ponúka expresný LCL servis z Číny

Priame LCL linky z Ázie na Slovensko

Ako jeden z vedúcich poskytovateľov zberných námorných prepráv v strednej a východnej Európe zabezpečuje cargo-partner aj ďalšie LCL linky medzi Áziou a Slovenskom. Zákazníci môžu profitovať z existujúcej rozsiahlej siete námorných LCL služieb významných čínskych prístavov, ako sú Šanghaj, Ningbo, Shenzhen, Hong Kong, Tianjin, Xiamen a Qingdao. Výhodou je aj priame prepojenie skladu v Dunajskej Strede so železničným kontajnerovým terminálom METRANS. Vďaka čomu vie spoločnosť skrátiť tranzitný čas o 1 deň až o 2 dni.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button