Logistika a skladovanie

cargo-partner ponúka expresný LCL servis z Číny

cargo-partner ponúka expresný LCL servis z Číny. Medzinárodný poskytovateľ prepravy a info-logistiky prichádza s novou alternatívou k železničnej preprave po Hodvábnej ceste. Prináša nový námorný LCL servis cez grécky prístav Pireus s tranzitným časom zo Šanghaja už od 22 dní.

Dopravné obmedzenia spojené s konfliktom na Ukrajine mali vplyv aj na železničnú prepravu po Hodvábnej ceste, a preto sa spoločnosť cargo-partner rozhodla hľadať bezpečnú alternatívu s porovnateľným tranzitným časom. Otvorenie vlastnej kancelárie v Pireu, ktorý je najväčším prístavom v Grécku a druhým najväčším prístavom v Stredozemnom mori, umožnilo spoločnosti rýchlejšie spracovanie zásielok a spojilo tento dôležitý hub s jej existujúcou logistickou sieťou. Od začiatku septembra na týždennej báze organizuje vlastný priamy zberný servis zo Šanghaja do Dunajskej Stredy práve cez Pireus.

Prečítajte si aj

Nový LCL Pireus Express

„V spolupráci s našimi kolegami z Číny zabezpečujeme vyzdvihnutie tovaru z oblastí miest Šanghaj, Ningbo a Qingdao. Tovar sa následne konsoliduje v našom sklade v Šanghaji. Výhodou tohto spojenia je tranzitný čas medzi prístavmi len 22 dní. Kontajner sa v prístave preloží na ťahač a doručí do nášho skladu v Dunajskej Strede k dekonsolidácii, čo trvá cca 4 – 7 dní. Vďaka tomu vieme zásielky dodať na Slovensko z Číny už za 26 dní,“ uviedol Tibor Majzún, managing director cargo-partner na Slovensku.

Navyše ide o priamy servis, čo znamená, že zásielky sa v prístavoch neprekladajú, čím sa znižuje riziko poškodenia. Poskytovateľ logistiky ponúka tento servis v dvoch moduloch: LCL ECONOMY – pre nákladovo najvýhodnejšiu možnosť. A LCL PRIORITY – pre zrýchlené lokálne služby a prioritné naloženie a odoslanie. Pre časovo kritické zásielky má cargo-partner ponuku leteckých riešení.

cargo-partner ponúka expresný LCL servis z Číny

Priame LCL linky z Ázie na Slovensko

Ako jeden z vedúcich poskytovateľov zberných námorných prepráv v strednej a východnej Európe zabezpečuje cargo-partner aj ďalšie LCL linky medzi Áziou a Slovenskom. Zákazníci môžu profitovať z existujúcej rozsiahlej siete námorných LCL služieb významných čínskych prístavov, ako sú Šanghaj, Ningbo, Shenzhen, Hong Kong, Tianjin, Xiamen a Qingdao. Výhodou je aj priame prepojenie skladu v Dunajskej Strede so železničným kontajnerovým terminálom METRANS. Vďaka čomu vie spoločnosť skrátiť tranzitný čas o 1 deň až o 2 dni.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button