Logistika a skladovanie

cargo-partner otvoril sklad v Istanbule

cargo-partner otvoril sklad v Istanbule. V roku piateho výročia cargo-partner v Turecku tento medzinárodný poskytovateľ prepravy a logistiky otvoril nové iLogistics Centrum v Istanbule so skladovou plochou 20 000 m².

Centrum, ktoré je umiestnené v blízkosti nového istanbulského letiska, hlavných námorných prístavov regiónu a ideálne prepojené s Európou diaľnicou North Marmara, ponúka zákazníkom cargo-partner v Turecku širokú škálu logistických služieb. S celkovou plochou skladu 20 000 m², vrátane 5 850 m² colného skladu, predstavuje istanbulské iLogistics Centrum cargo-partner nový míľnik pre organizáciu v Turecku. Nové iLogistics Centrum vytvorí viac než 85 nových pracovných pozícií, čím sa do decembra 2023 zvýši celkový počet zamestnancov cargo-partner v Turecku na takmer 250.

Spoločnosť cargo partner založila svoju pobočku v Turecku v roku 2018 a aktuálne svoje služby ponúka na jedenástich miestach v krajine. Medzi obzvlášť silné stránky spoločnosti v Turecku patria zásielky potravín s regulovanou teplotou a tiež letecké a cestné EMERGENCY služby. Okrem toho poskytovateľ logistiky ponúka čoraz viac Short Sea servisov, ako alternatívu ku kamiónovej doprave, čím reaguje na nedávny nedostatok vodičov v Európe.

cargo-partner otvoril sklad v Istanbule

Viac než 20 000 paletových miest a flexibilné multimodálne služby

Sklad poskytuje kapacitu viac než 20 000 paletových miest a má 17 nakladacích brán pre všetky typy vozidiel, čo umožňuje rýchlu prekládku, colné skladovanie a distribúciu naprieč regiónom. Moderný dizajn objektu dovoľuje efektívnu manipuláciu a skladovanie nadrozmerného tovaru, flexibilné multimodálne služby a komplexné high-tech logistické riešenia. Časť nového skladu slúži pre fulfillment, vrátane miesta pre vyzdvihnutie a vrátenie balíkových. Sklad je dôležitým doplnkom siete cargo-partner v regióne a bol pridaný z dôvodu silného dopytu zákazníkov cargo-partner po skladových službách.

Nová centrála pre cargo-partner v Turecku

Budova má okrem skladových priestorov aj moderné kancelárske priestory, ktoré poskytujú novú prevádzkovú základňu pro centrálu cargo-partner v Turecku. „Istanbul nie je len srdcom obchodu v Turecku, ale je tiež hlavným centrom pre celý okolitý región. V tomto roku oslávime 100. výročie Tureckej republiky spolu so 40. výročím cargo-partner a piatym výročím cargo-partner v Turecku – ideálna príležitosť k diverzifikácii našich služieb a posilneniu našej pozície v tejto krajine. Tento nový inteligentný logistický objekt nám umožní poskytovať celý rad služieb fulfillmentu pre online prodajcov a vyhovieť nárokom súčasných i budúcich logistických výziev,” uviedol Kürşad Tanrıverdi, Managing Director cargo-partner v Turecku.

cargo-partner otvoril sklad v Istanbule

Podpora úsilia o zmiernenie následkov zemetrasenia celou skupinou

Od okamžiku, keď vo februári 2023 zasiahlo Turecko ničivé zemetrasenie, pracuje vedenie cargo-partner na lokálnej aj korporátnej úrovni spoločnosti bok po boku s neziskovými organizáciami na podpore miestnych humanitárnych aktivít. Logistická spoločnosť vyslala do najviac postihnutých oblastí množstvo nákladných vozidiel s nevyhnutnými zásobami: od vody, jedla, prikrývok a hygienických výrobkov až po kontajnerové domy, núdzové stany, generátory a náradie.

Spoločnosť naviac vyzbierala celkom 200 000 eur, venovaných zamestnancami a vedením, ktoré boli použité na pomoc ľuďom postihnutým zemetrasením. Naposledy, počas júnového sviatku obetovania v Turecku, zorganizoval cargo-partner kamiónovú zásielku potravín, hygienických potrieb a balenej vody na podporu rodín v provincii Hatay na juhu Turecka.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button