Logistika a skladovanie

cargo-partner otvoril iLogistics Centrum v Ľubľane

cargo-partner otvoril iLogistics Centrum v Ľubľane. Vo štvrtok 15. decembra zorganizovala spoločnosť cargo-partner akciu pre zákazníkov na oslavu oficiálneho otvorenia nových priestorov skladu v Ľubľane.

Nová budova zvyšuje celkovú kapacitu logistického centra z 25 000 m² na 39 100 m². Špeciálnou atrakciou slávnostného otvorenia bolo simulované doručovanie balíkov dronom s využitím pristávacej plochy pre drony, ktorá je súčasťou nového objektu. V roku 2019 otvorila spoločnosť cargo-partner svoj logistický komplex v bezprostrednej blízkosti letiska Ľubľana, jeden z najväčších v skupine cargo-partner a v regióne. Vďaka rýchlemu obchodnému rastu a zvýšenému dopytu na trhu naplnil sklad svoju kapacitu behom jedného roku, čo viedlo k jeho rozširovaniu skôr, než sa pôvodne plánovalo.

V januári 2022 bola zahájená výstavba nových skladových priestorov, čím sa celková kapacita zvýšila na 39 100 m². Dokončená bola za jedenásť mesiacov a viedla ju spoločnosť architektov Protim Ržišnik Perc. Táto investícia vo výške 12 miliónov eur vytvorí v tíme cargo-partner v Slovinsku 30 nových pracovných miest. Nové priestory boli dokončené na konci novembra a 15. decembra 2022 nasledovalo oficiálne otvorenie.

Zdroj: cargo-partner

O budove

Vďaka kombinácii oboch skladov teraz iLogistics Centrum poskytuje celkom 48 000 paletových miest v štyroch rôznych regálových systémoch. Moderné klimatizačné systémy zaisťujú udržiavanie aktívneho teplotného režimu v rozmedzí +15 až +25 °C v celom priestore skladu, kde je k dispozícii krátkodobé i dlhodobé skladovanie. Vďaka svojej flexibilnej konštrukcii sú priestory ideálne pre rýchlu prekládku, skladovanie nadrozmerného tovaru, multimodálne služby a high-tech logistické riešenia. Logistické centrum má aktuálne 59 nakladacích dokov pre všetky typy vozidiel. To umožňuje efektívny tok tovaru a rýchlu distribúciu v širšom regióne.

Časť nových priestorov je navrhnutá špeciálne pre služby fulfillmentu, vrátane miesta pre vyzdvihnutie a vrátenie balíkových zásielok. Okrem toho sa v budove nachádzajú aj moderné kancelárske priestory, ktoré sú k dispozícii na prenájom. „Novo vybudovaný objekt ponúka dodatočné skladové kapacity, ktoré v súčasnosti na trhu veľmi chýbajú. Zároveň poskytujeme komplexné služby fulfillmentu a online predajcom poskytujeme potrebnú komplexnú technologickú a IT podporu,“ povedal Viktor Kastelic, Managing Director cargo-partner v Slovinsku.

Zdroj: cargo-partner

Slávnostné otvorenie novej budovy

Akcie pri príležitosti otvorenia sa zúčastnilo viac než 300 hostí, vrátane veľvyslankyne Rakúskej republiky v Slovinsku, pani Elisabeth Ellison-Kramer. Stefan Krauter, CEO cargo partner, oslovil publikum a zdieľal svoju radosť z úspechu spoločnosti v Slovinsku: „Gratulujem tímu cargo-partner v Slovinsku k vynikajúcej práci, ktorú odvádza po celé tie roky. Slovinsko má vďaka svojej priaznivej geostrategickej polohe veľký potenciál v logistickom priemysle a som rád, že náš miestny tím vedel, ako tento potenciál využiť. iLogistics Centrum v Ľubľane upevňuje v strednej a východnej Európe našu silnú sieť, dlhoročné odborné znalosti a predstavuje ideálny základ pre náš ďalší rast.“

Pri slávnostnom prestrihnutí pásky predstavila spoločnosť cargo-partner Slovinsko v spolupráci s OneDrone simuláciu doručovania balíkov dronom. Dron priletel z blízkeho okolia na heliport pri novej budove a doručil balíček s nožnicami na prestrihnutie pásky. Hostia v hale mali možnosť sledovať prílet dronu na veľkoplošných obrazovkách prostredníctvom priameho prenosu. Touto ukážkou naznačil cargo-partner nie príliš vzdialenú budúcnosť doručovania balíkových zásielok.

Zdroj: cargo-partner

Strategické rozšírenie potenciálu globálnej logistiky

Spoločnosť cargo-partner pôsobí v Slovinsku od roku 1996. V súčasnosti má viac než 130 zamestnancov v dvoch lokalitách: v Brniku a v Koperi. Skupina cargo-partner v posledných rokoch investovala značné prostriedky do rozvoja svojho celosvetového logistického potenciálu. Okrem zvýšenia skladovej kapacity v blízkosti letiska Ľubľana patria medzi najnovšie investície tejto spoločnosti nové logistické centrá v Záhrebe a Istanbule a tiež rozšírenie kapacity v Číne.

Zdroj: cargo-partner

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button