Logistika a skladovanie

cargo-partner otvára svoju prvú pobočku v Grécku

Ako ďalší krok v rámci svojej strategickej expanzie naprieč juhovýchodnou Európou otvoril tento poskytovateľ medzinárodnej dopravy a info-logistiky pobočku v gréckom Solúne.

Spoločnosť cargo-partner pokračuje vo svojej expanzii v juhovýchodnej Európe. Po otvorení prvej kancelárie v severomacedónskom Skopje v marci 2021, poskytovateľ logistických služieb teraz založil novú pobočku v gréckom Solúne. Nový tím spoločnosti cargo-partner tu bude poskytovať komplexné služby námornej, leteckej a cestnej dopravy z mnohých dopravných uzlov v Európe, USA, Ázii a Oceánii.

Strategická pozícia v Solúne

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, vysvetľuje: „Naša nová pobočka v Solúne ťaží z vynikajúcej geostrategickej polohy mestského prístavu, ktorý je druhým najväčším kontajnerovým prístavom v Grécku, hneď po prístave Pireus. Solún je dôležitým námorným uzlom pre veľkú časť júhovýchodnej Európy. Je tiež veľmi blízko Severného Macedónska, Bulharska a Srbska, kde sme už zastúpení vlastnými pobočkami a v prípade Sofie a Belehradu i vlastnými skladmi. To že Solún predstavuje dôležitý spojovací článok v našej sieti v juhovýchodnej Európe, vďaka čomu môžeme našim zákazníkom ponúknuť ešte rýchlejšie a komplexnejšie logistické služby.“

Akvizícia spoločnosti Arrow Freight Services

Nové zastúpenie v Grécku vychádza z akvizície spoločnosti Arrow Freight Services, ktorá bola teraz premenovaná na cargo-partner Hellas P.C. Spoločnosť Arrow Freight Services, založená v roku 2012, v Grécku úspešne pôsobila niekoľko rokov. Nová pobočka spoločnosti cargo-partner v Solúne začína s tímom piatich zamestnancov pod vedením bývalého majiteľa spoločnosti Arrow Freight Services, pána Kostasa Polatida, ktorý je teraz Managing Director spoločnosti cargo-partner v Grécku.

Zameranie na námornú prepravu

Grécka pobočka spoločnosti cargo-partner sa v najbližšej budúcnosti zameria primárne na FCL a LCL riešenia v námornej preprave. Portfólio služieb spoločnosti v Grécku však zahŕňa tiež leteckú prepravu a komplexné riešenia typu door-to-door. Medzi najdôležitejšie obchodné trasy spoločnosti cargo-partner v Grécku patrí Stredomorie, severná Európa, USA, Egypt, Izrael, Ďaleký východ a Austrália. Solúnska pobočka bude poskytovať služby klientom z rôznych priemyslových odvetví, najmä z potravinárstva, strojárstva a stavebníctva.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TSFoto: Esther Horvath

Prečítajte si aj

Back to top button