Logistika a skladovanie

cargo-partner otvára obchodnú jednotku pre High-Tech logistiku

Medzinárodný poskytovateľ prepravy a informačnej logistiky zriadil vo svojej centrále pri viedenskom letisku špecializované oddelenie pre high-tech logistiku.

Rozsah ponúkaných služieb siaha od časovo definovaných dodávok s vyhradeným vozovým parkom až po inštaláciu priamo u zákazníka, školenia zákazníkov a špecializované skladové riešenia. S novou obchodnou jednotkou zameranou na logistiku špičkových technológií poskytuje cargo-partner riešenia šité na mieru pre rôzne priemyselné odvetvia, vrátane bankovníctva a maloobchodu, predaja, zdravotníctva, kancelárskeho vybavenia, digitálnej tlače a kiosku, telekomunikácií, IT a dátových služieb.

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vysvetľuje: „S našimi novými high-tech logistickými riešeniami ponúkame špecializované služby pre technické zariadenia a vybavenie ako v doprave, tak aj v skladovaní. Naši zákazníci stále častejšie hľadajú komplexné riešenia a my na túto potrebu reagujeme poskytovaním kompletných služieb, špecifických pre dané odvetvie. Zriadili sme vyhradený vozový park a prispôsobili naše sklady požiadavkám high-tech logistiky, takže sme teraz pripravení začať našim zákazníkom v Rakúsku poskytovať na mieru šité riešenia pre všetky ich high-tech logistické potreby. Po úspešnom nasadení v Rakúsku plánujeme v nasledujúcich rokoch rozšíriť naše high-tech riešenia aj do ďalších európskych krajín.“

Technická distribúcia s vyhradeným vozovým parkom

cargo-partner využíva svoju sieť importných a exportných hubov na poskytovanie celoštátnych prepravných služieb v rozmedzí 24 až 72 hodín so štandardnými dvojčlennými posádkami. Okrem časovo vymedzených dodávok zariadení a vybavenia s najvyššou úrovňou zákazníckej starostlivosti (white glove delivery), zahŕňajú špecializované služby inštaláciu na mieste, školenia zákazníkov, ako aj demontáž a vrátenie použitých zariadení. Špičkovo vybavený vozový park spoločnosti pre služby linkovej prepravy a miestnej prepravy v poslednom úseku distribúcie pozostáva zo skriňových vozov s rozsiahlym vybavením pre daný sektor, ako sú napr. elektrické schodiskové vozíky, teleskopické žeriavy a prvky pre rozloženie zaťaženia.

High-tech skladovacie a strediská technických služieb

Vo svojich špecializovaných skladoch a strediskách technických služieb ponúka cargo-partner komplexnú škálu služieb pre potreby špičkových technologických zariadení a vybavenia. Vykurované a bezprašné sklady obsahujú samostatné zóny na skladovanie a manipuláciu, ako aj vyhradené priestory pre servisných technikov. V ponuke sú služby od vychystávania objednávok na paletách a na úrovni tovaru po zostavenie, balenie a rôzne ďalšie služby s pridanou hodnotou. Bezpečnosť je zabezpečená kamerovým systémom, snímačmi pohybu a riadeným prístupom návštevníkov, ako aj bezpečnostným a protipožiarnym systémov vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.

Spoločnosť cargo-partner poskytuje logistické riešenia šité na mieru zákazníkom z rôznych priemyselných odvetví po celom svete už niekoľko rokov. V posledných rokoch sa poskytovateľ logistických služieb zameral predovšetkým na automobilový priemysel a náhradné diely, high-tech a elektronické výrobky, farmaceutický priemysel a zdravotníctvo, ako aj na potraviny a výrobky podliehajúce skaze. Okrem leteckej, námornej, cestnej a železničnej prepravy a skladovania patria medzi komplexné riešenia cargo-partner doručenie na poslednom úseku distribúcie, colné odbavenie, transportné poistenie, ako aj komplexné riadenie dodávateľského reťazca a sofistikované IT riešenia.

V spolupráci
cargo-partner
Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button