Logistika a skladovanie

cargo-partner oslavuje svoje 40. výročie

cargo-partner oslavuje svoje 40. výročie. Tento rok si pripomíname 40. výročie od založenia spoločnosti cargo-partner v roku 1983.

Z malého špecialistu na leteckú nákladnú dopravu na medzinárodnom letisku vo Viedni sa stal globálny poskytovateľ prepravných a logistických služieb s viac ako 4 000 zamestnancami v 40 krajinách, pričom spoločnosť za posledných 40 rokov neustále rástla a svoje portfólio služieb dopĺňala o nové inovácie.

V roku 2023 oslavuje cargo-partner svoje globálne 40. výročie rôznymi podujatiami pre zákazníkov a zamestnancov po celom svete. Okrem toho v tomto roku oslavujú výročia aj viaceré organizácie cargo-partner v jednotlivých krajinách vrátane 30. výročia na Slovensku a v Českej republike, 25. výročia v Poľsku a Chorvátsku, ako aj 15. výročia v Thajsku a Singapure.

Založenie vo Viedni a expanzia do Európy, USA a Ázie

cargo-partner spustil svoju činnosť v roku 1983 ako špecialista na leteckú prepravu len s piatimi zamestnancami na viedenskom letisku. Krátko potom začala spoločnosť rozširovať svoje portfólio služieb a poskytovať integrované riešenia leteckej a námornej nákladnej dopravy s podporou rastúcej siete partnerov v cestnej doprave.

Po zjednotení Európy v roku 1989 bol cargo-partner jednou z prvých rakúskych spoločností, ktorá rozpoznala trhový potenciál východnej Európy a rozšírila svoju pôsobnosť aj na susedné krajiny Rakúska. Od roku 1993 začala logistická spoločnosť rozširovať svoju prítomnosť aj mimo hraníc štátu. Počnúc Bratislavou, Prahou a Budapešťou, po ktorých nasledovali ďalšie veľké mestá v Európe.

V roku 2001 založil cargo-partner svoju prvú pobočku v USA. A v roku 2004 sa logistický poskytovateľ pustil na Ďaleký východ otvorením pobočky na Taiwane. V súčasnosti má spoločnosť zastúpenie s viac ako 4 000 zamestnancami v 160 pobočkách vo viac ako 40 krajinách sveta.

cargo-partner oslavuje svoje 40. výročie

Inovatívne info-logisticské riešenia

V roku 2000 cargo-partner implementoval prvú verziu svojej platformy SPOT Visibility & Collaboration Platform. Pretože si včas uvedomil, že digitalizácia sa čoskoro stane rozhodujúcim faktorom úspechu v tomto odvetví. To, čo sa začalo ako jednoduchý nástroj na sledovanie zásielok, sa odvtedy vyvinulo do komplexnej platformy na riadenie dodávateľského reťazca s funkciami od riadenia objednávok a prepravy až po skladovanie, vykazovanie a expedíciu zásielok. SPOT je prístupný z akéhokoľvek prehliadača a ako mobilná aplikácia. Platforma sa neustále aktualizuje a vylepšuje, pričom jej ďalšia významná aktualizácia je naplánovaná na rok 2024.

V roku 2020 spoločnosť zriadila Digital Office, ktorého cieľom je vytvoriť komplexnú zákaznícku skúsenosť v celom procese prepravy. Zakladateľ spoločnosti Stefan Krauter vysvetľuje: „V súlade s naším mottom ‘we take it personally’ sa chceme zamerať na cestu zákazníka, aby sme lepšie pochopili očakávania našich zákazníkov a podľa toho optimalizovali naše systémy. Naším cieľom je poskytnúť bezproblémovú digitálnu skúsenosť, ktorá umožní intuitívnejšie a efektívnejšie riadenie prepravných procesov.“

Stefan Krauter

cargo-partner oslavuje svoje 40. výročie

Strategické zameranie na skladovanie

V uplynulom desaťročí sa cargo-partner strategicky zameral na skladovanie a úspešne vytvoril zmluvnú logistiku ako tretí a rýchlo rastúci hlavný pilier svojho portfólia služieb. S viac ako 300 000 m² skladových priestorov v Európe, Ázii, Austrálii a USA pokrýva spoločnosť cargo-partner všetky hlavné logistické uzly na svete. Čím vytvára pevný základ na podporu medzinárodných výrobných a distribučných sietí svojich zákazníkov.

Udržateľnosť: ,,Najdôležitejšia výzva našej doby”

cargo-partner, ako významný hráč na globálnom logistickom trhu, si vždy uvedomoval svoju sociálnu a environmentálnu zodpovednosť. Významným medzníkom v tomto smere bolo založenie interného združenia „Environmental cargo-partners e.V.“ v roku 2006. V roku 2018 spoločnosť otvorila svoje celodrevené iLogistics Centrum v Rakúsku, ktoré je vlajkovým projektom udržateľnej architektúry. cargo-partner dôsledne podporuje vývoj lietadiel s nízkou spotrebou paliva. Čoraz viac využíva elektrické vozidlá a fotovoltaické systémy a prostredníctvom digitalizácie ďalej znižuje spotrebu zdrojov. Logistický poskytovateľ zároveň pomáha svojim zákazníkom sledovať a znižovať ich emisnú stopu CO₂.

Podľa slov zakladateľa spoločnosti Stefana Krautera: „Prebiehajúca globálna klimatická kríza je azda najdôležitejšou výzvou našej doby. Budeme naďalej podporovať environmentálne iniciatívy a zavádzať udržateľné technológie, aby sme sa dopracovali k lepšiemu zajtrajšku.“

Zdroj
transport.sk
Editor
TSFoto: cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button