Logistika a skladovanie

cargo-partner oslavuje 30 rokov na Slovensku a v Čechách

cargo-partner oslavuje 30 rokov na Slovensku a v Čechách. Medzinárodný poskytovateľ prepravy a info-logistiky tento rok oslavuje 30. výročie pôsobenia na slovenskom a českom trhu.

Pobočky, ktoré zahájili svoju činnosť v roku 1993, dnes patria medzi popredných poskytovateľov komplexných prepravných a logistických služieb. Spoločnosť cargo-partner tento úspech oslávila spolu so svojimi klientami počas júna na eventoch v Bratislave a Prahe. V roku 2023 oslavuje cargo-partner svoje globálne 40. výročie, bola jednou z prvých rakúskych spoločností, ktorá rozpoznala trhový potenciál východnej Európy a rozšírila svoju pôsobnosť aj na susedné krajiny. V roku 1993 bola založená jej prvá zahraničná pobočka v Bratislave a krátko na to aj v Prahe.

Počas uplynulých 30 rokov si cargo-partner vybudoval pevné postavenie na týchto trhoch, o čom svedčí stabilný rast oboch spoločností, za ktorý vďačí predovšetkým jej klientom, partnerom a zamestnancom.Viac než 200 klientov zo Slovenska sa v piatok 16. júna stretlo na Bratislavskom hrade v Hradnej reštaurácii, pri príležitosti 30. výročia pôsobenia cargo-partner na Slovensku. Večer odštartoval úvodným príhovorom Mag. Stefan Krauter, zakladateľ cargo-partner, a Tibor Majzún, Managing Director cargo-partner na Slovensku.

cargo-partner oslavuje 30 rokov na Slovensku a v Čechách

Počas celého večera si hostia vychutnávali krásne výhľady z hradného kopca, výbornú kuchyňu, pričom o ich zábavu sa postarali moderátor večera Peter Šarkan Novák a Samo Tomeček s Milujem Slovensko band. Tibor Majzún si zaspomínal na začiatky aj na nedávne turbulentné obdobie: „Na Slovensku sme začínali v prenajatej kancelárii len s 2 zamestnancami. Dnes máme pobočky v Bratislave, Dunajskej Strede, Žiline a Košiciach, vyše 200 zamestnancov, prevádzkujeme sklady s plochou 25 600 m2 a náš obrat za minulý rok prekročil 140 miliónov eur. Posledné roky boli pre naše odvetvie novou výzvou, ktorú sa nám podarilo úspešne zvládnuť a verím, že aj v budúcnosti budeme našim klientom prinášať úspešné riešenia ich prepravných výziev.“

O necelý týždeň na to, sa vo štvrtok 22. júna uskutočnila aj oslava v Prahe. Vyše 200 hostí z celých Čiech prišlo osláviť toto dôležité jubileum do jedinečných priestorov Občanské Plovárny na brehu Vltavy. Hostí privítala dvojica českých hercov Pavel Liška a Jan Révai a po úvodnom príhovore Jiřího Jelínka, Managing Directora cargo-partner v Čechách si užili príjemný večer s lahodnými jedlami, plavbou na rýchločlne, mobilným kasínom a o zábavu sa postarala skupina Prague Queen. „Oslava týchto troch desaťročí nám dáva príležitosť ohliadnuť sa späť. Keď sme v roku 1993 začínali so 4 zamestnancami, nepredpokladal som, že za 30 rokov sa nám podarí vybudovať takúto úspešnú firmu s vyše 160 zamestnancami a piatimi kanceláriami v Čechách. Dnes sme odborníkmi nie len na leteckú a námornú prepravu, ale vďaka našim skladom v Dobrovízi pri Prahe a v Brne poskytujeme aj špecializované riešenia s regulovanou teplotou pre potravinársky tovar,“ uviedol Jiří Jelínek.

Dlhoročné skúsenosti spoločnosti cargo-partner na Slovensku aj v Čechách umožňujú poskytovať komplexné riešenia pre logistické potreby jej klientov, bez ohľadu na rozsah alebo zložitosť požiadaviek.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button