Logistika a skladovanie

cargo-partner iLogistics Centrum v Dunajskej Strede expanduje

Medzinárodný poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb expanduje s cieľom zefektívniť logistické operácie pre automotive. Rozšíril kapacitu svojho skladu v Dunajskej Strede o viac ako 3 600 paletových miest, čo celkovo predstavuje 26 700 paliet na ploche 18 300 metrov štvorcových.

Spoločnosť cargo-partner na Slovensku pristúpila k poslednému navýšeniu kapacity iLogistics Centra v Dunajskej Strede s cieľom zefektívniť skladové operácie, zvýšiť efektívnosť a vytvoriť viac priestoru pre zákazníka z oblasti automobilového priemyslu. Investícia pozostáva z 2 727 miest pre europalety (120 x 80 cm) a 900 miest pre palety rozmeru 160 x 80 cm na ploche 1 000 m². Dva nové systémové vozíky s indukčným vedením a regále s úzkymi uličkami zabezpečujú vysoko efektívne skladové operácie. Vysokozdvižné vozíky sa používajú v skladovacích a servisných zónach na zber, zostavovanie a balenie viac ako milióna dielov ročne pre dvoch hlavných klientov automobilového odvetvia, ktoré je veľmi citlivé na služby.

Rast spolu s dlhoročným zákazníkom z automotive

Tibor Majzún, Managing Director cargo-partner na Slovensku, o dôvodoch expanzie: “Naša posledná investícia v Dunajskej Strede bola motivovaná snahou rozšíriť našu spoluprácu s dlhodobým klientom z oblasti automobilového priemyslu. Pridaním viac ako 3 600 nových paletových miest zefektívňujeme operácie skladu a pokračujeme v raste spolu s našim váženým zákazníkom. Na základe dlhoročných skúseností s manipuláciou s automobilovými, priemyselnými komponentami a high-tech strojmi, ako aj nadrozmernými nákladmi a projektovými zásielkami, poskytuje náš tím v iLogistics Centre celý rad služieb s pridanou hodnotou, zabezpečujúc kvalitu a starostlivosť v každom kroku dodávateľského reťazca.”

Hub pre intermodálnu prepravu po Novej hodvábnej ceste

Vďaka priamemu prepojeniu so železničným kontajnerovým terminálom METRANS ponúka iLogistics Centrum v Dunajskej Strede v priemere jednodňovú výhodu oproti porovnateľným službám. Vďaka tomu je jedným z najdôležitejších železničných uzlov cargo-partner v Európe. Jeho výhodná poloha umožňuje železničný prístup k väčšine hlavných námorných prístavov v Európe a do Číny po Novej hodvábnej ceste. Z tejto intermodálnej brány dodáva cargo-partner automobilové komponenty popredným výrobcom OEM vo viacerých európskych krajinách vrátane Slovenska, Maďarska, Rakúska a Českej republiky.

Neustále rozširovanie a rastúci dopyt v regióne

Po výstavbe prvej skladovej haly v roku 2012 a pridaní druhej haly v roku 2016 sa iLogistics Centrum v Dunajskej Strede každoročne rozširuje, aby uspokojilo rastúci dopyt zákazníkov. V súčasnosti poskytuje sklad 18 300 m² skladovej plochy s kapacitou pre 27 600 paliet, vrátane 3 300 m² colného skladu. Okrem iLogistics Centra v Dunajskej Strede prevádzkuje cargo-partner aj druhý sklad v Bratislave so skladovou plochou 8 200 m² a kapacitou pre 14 000 paliet.

Zdroj
transport.sk
Editor
cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button