Logistika a skladovanie

cargo-partner dokazuje odbornosť

cargo-partner dokazuje odbornosť. V niekoľkých uplynulých mesiacoch poskytovateľ medzinárodnej prepravy a logistiky úspešne zrealizoval celý rad neobvyklých dopravných projektov a predviedol tým svoju kompetentnosť pri zaobchádzaní s citlivým a cenným tovarom, či predmetmi s neštandardnými rozmermi.

Cenná katana z Japonska na Slovensko

V marci zorganizoval slovenský tím cargo-partner prepravu unikátnej historickej repliky samurajského meča katana v hodnote prémiového auta strednej triedy z Japonska na Slovensko. Nakoľko je čepeľ tohoto meča vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorý pri dotyku oxiduje, doniesol ho kováč colníkom niekoľko dní pred samotnou prepravou na prehliadku. Po colnom odbavení ho vrátil späť do svojej dielne, kde čepeľ znovu ošetril, aby sa uistil, že na nej nezostali žiadne škvrny. cargo-partner zaistila bezpečné zabalenie tak, aby sa tento cenný tovar behom svojej cesty do Európy nepoškodil. Táto ojedinelá zásielka vážila 25 kg a mala dĺžku 1,31 metra.

Najväčšou výzvou bolo nájsť vhodné aerolínie a trasu pro dopravu. Nakoľko európske aerolínie meč považovali za zbraň a nie za zberateľský predmet, nemohol cargo-partner využiť letisko vo Frankfurte. Tím teda zorganizoval let do Viedne s medzipristátím na Taiwane. Záverečné colné formality boli vybavené obratom a meč bol prepravený do skladu cargo-partner v Bratislave.

cargo-partner dokazuje odbornosť

Telekomunikačná technika z USA do Bulharska

V apríli obdržal bulharský tím cargo-partner dopyt na dovoz piatich kontejnerov z USA obsahujúcich komponenty a antény na vylepšenie mobilného pokrytia v okolí bulharského meste. Tovar bol extrémne chúlostivý a citlivý a vyžadoval špeciálnu starostlivosť behom transportu a doručenia. Túto komplexnú úlohu naviac ešte skomplikovalo miesto doručenia – lokalita v teréne bez vhodných podmienok pre vyloženie a skladovanie kontejnerov s drahými telekomunikačnými dielmi. Experti z cargo-partner prišli s riešením spočívajúcim v položení špeciálnej podlahy, aby kontajnery mohli byť v lokalite vyložené. Tím zorganizoval aj 60 tonový mobilný žeriav, ktorý im umožnil vyložiť kontajnery len behom niekoľkých hodín.

Hausbóty prepravené loďou z Poľska do Talianska

O niečo skôr v tomto roku organizoval tím cargo-partner z Gdyne zásielku dvoch hausbótov z Poľska do Talianska prostredníctvom kombinácie cestnej a námornej dopravy na krátke vzdialenosti. Každý z hausbótov vážil 8 ton a meral 10 x 4,2 x 3,5 m. Vzhľadom k týmto neobvyklým rozmerom si vyžadovala zásielka špeciálne povolenie a školeného šoféra. Po príjazde do Gdanska, boli hausbóty bezpečne pripevnené na dva 40 stopé kontajnery typu flat rack. Náklad absolvoval kontrolu upevnenia, obdržal bezpečnostný certifikát a nakoniec vyrazil loďou do Neapolu.

cargo-partner dokazuje odbornosť

Jachta z Číny do Juhoafrickej republiky

Čínsky tím cargo-partner nedávno prepravil 14 500 kg súkromnú jachtu z Číny do prístavu Durban v Juhoafrickej republike break bulk plavidlom na prepravu nákladu, ktorý sa nezmestí do kontajnerov. Na prepravu tejto nadrozmernej zásielky spoločnosť zabezpečila špeciálny plochý náves a vnútroštátnu dodávku zrealizovala len za 3 dni. Project Cargo tím cargo-partner v Číne starostlivo sledoval plavidlo a prístavný terminál, aby zaistil hladké vyzdvihnutie a doručenie tohoto mimoriadneho nákladu. Napriek zdržaniu spôsobenému preťažením prístavu dorazila jachta práve včas, v zákazníkom stanovenej lehote.

Vstrekovacie stroje pre automobilový priemysel zo Španielska do Mexika

Španielska pobočka cargo-partner nedávno pomohla medzinárodnému zákazníkovi pri presune strojov na výrobu automobilov námornou prepravou z barcelonského prístavu do Mexika. Keď spoločnosť hľadala partnera pre logistiku, ktorý by bol schopný poskytnúť výnimočnú door-to-door podporu, kontaktovala pobočku cargo-partner v Barcelone. Tri veľké stroje na vstrekovanie plastov pre automobilový priemysel, z ktorých každý vážil 13 ton, boli prepravené v jednom 40 stopovom a jednom 20 stopovom kontajneri typu flat rack a do svojej cieľovej destinácie dorazili v marci. Tím úzko spolupracoval s kolegami v Mexiku a poskytol komplexné riešenie, pri ktorom predviedol, ako funguje spolupráca naprieč medzinárodnou sieťou cargo-partner.

cargo-partner dokazuje odbornosť

Prerezanie logistických výziev gigantickým laserom

Spoločnosť cargo-partner v Poľsku nedávno zrealizovala bezproblémovú a bezpečnú dodávku dvoch flat rack a dvoch high cube kontejnerov z Číny až do Poľska. Pozoruhodné na tomto výkone je to, že v jednom z kontejnerov typu flat rack bol naložený obrovský rezací laser o úctyhodných rozmeroch 8,7 x 3,5 x 2,5 m a impozantnej váhe 18 ton. Náklad zahájil svoju cestu v Šanghaji, vyrazil do prístavu Gdyňa a následne bol prepravený po ceste do malého mesta v blízkosti mesta Lodž. Táto zložitá operácia vyžadovala dôkladné naplánovanie každého detailu, koordináciu a odbornosť, aby sa zaistil bezpečný príjazd nákladu do jeho cieľovej destinácie – presne podľa motta cargo-partner „we take it personally“.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button