Logistika a skladovanie

C.S.CARGO Slovakia rozšírila priestory

C.S.CARGO Slovakia rozšírila priestory v P3 Košice a predĺžila nájom v P3 Žilina. Logistická spoločnosť si aktuálne prenajíma viac ako 16 500 m2 skladových priestorov v troch P3 parkoch.

P3 Logistic Parks, popredný developer a dlhodobý vlastník logistických nehnuteľností v Európe, získal ďalšieho dlhodobého nájomníka. Je ňou logistická spoločnosť C.S.CARGO Slovakia, ktorá si prenajala ďalších 2 700 m2 skladových priestorov v parku P3 Košice. Podporí tak svoju expanziu na východe Slovenska. Tento krok nasledoval po predĺžení nájmu na ďalšie tri roky v parku P3 Žilina.

Skupina C.S.CARGO pôsobí v regióne strednej a východnej Európy. Zákazníkom ponúka komplexné riešenia a plný servis dopravných i logistických služieb. Predovšetkým v oblasti riadenia a kontroly kvality, čo si vyžaduje rozvoj siete distribučných stredísk. V rámci Slovenska našiel dopravca dobré miesto pre strediská v logistických parkoch P3 Žilina, kde si prenajíma 3 000 m2 skladových a kancelárskych priestorov a P3 Košice, kde má dovedna už viac ako 10 000 m2.

Pri výbere miest pre distribučné centrum spoločnosť zohľadňovala niekoľko kritérií. Kľúčovými faktormi pre efektívnu distribúciu tovaru a úspešné prevádzkovanie sú dostupnosť zákazníka a dobrá infraštruktúra popri splnení ekonomických a finančných kritérií. Do rozhodovania tiež vstupovala kapacita skladových priestorov, vrátane efektívneho využitia moderných technológií.

„Cieľom každej úspešnej spoločnosti je naplniť potreby zákazníka a jej rast. Na Slovensku sa nám do budúcna, okrem už štandardných príležitostí, otvárajú aj nové, najmä s príchodom nových dodávateľov na východe krajiny. C.S.CARGO Slovakia a.s. je zameraná na komplexné riešenie potrieb zákazníka, kde k preprave tovaru ponúkame samozrejme aj možnosť skladových priestorov a s tým spojených logistických procesov priamo na mieru. Spoluprácu s P3 hodnotíme veľmi pozitívne. V našom biznise veľmi oceňujeme flexibilitu a spoľahlivosť a partneri z P3 aktívne hľadajú spoločné riešenia, ktoré sú výhodné pre obe strany.“ hovorí Igor Káčer, generálny riaditeľ C.S.CARGO Slovakia.

„Získali sme ďalšieho dlhodobého nájomníka našich parkov, čomu sa tešíme. Ako developer a dlhodobý vlastník logistických nehnuteľností vnímame potrebu firiem nájsť si stabilné miesto pre ďalší rozvoj podnikania. V rámci našich P3 parkov sme pripravení prakticky okamžite reagovať a rozšíriť skladové priestory podľa potreby nájomníka, ako tomu bolo aj v prípade C.S.CARGO Slovakia. Tá po novom získala v našom košickom parku ďalších 2 700 m2 priestorov v hale S2B, čím sme dosiahli plnú obsadenosť haly.“ hovorí Ján Rybárik, Head of Leasing v P3 na Slovensku.

P3 spravuje v košickom parku jednu priemyselnú nehnuteľnosť. Postavila v nej špičkovú halu kategórie A s celkovou plochou skoro 13 000 m². V žilinskom parku postavila P3 tri priemyselné nehnuteľnosti s celkovou plochou vyše 28 000 m². Všetky haly v P3 parkoch sú vybavené moderným systémom vykurovania a ventilácie. Majú zvýšenú tepelnú izoláciu strechy aj úsporné inteligentné LED osvetlenie.

Ján Rybárik dodáva: „Aktuálne máme v P3 Žilina okamžite k prenájmu voľných 6 260 m2 skladových a kancelárskych priestorov. V P3 Košice máme 13 000 m² pripravených pre ďalšiu výstavbu podľa špecifických požiadaviek nájomcov.“

Logistický park P3 Žilina sa nachádza na križovatke diaľnice D1 (Bratislava – Žilina – Poprad – Košice) a plánovanej medzinárodnej komunikácii D3, ktorá bude spájať Slovensko s Poľskom. Vďaka dobrému napojeniu na trhy krajín V4 a strednej a východnej Európy, ale aj blízkosťou všetkých regiónov Slovenska, sú priestory vhodné ako pre logistické a skladové firmy, tak aj pre firmy z e-commerce či last mile delivery.

Ďalším moderným logistickým centrom je P3 Košice, ktoré je súčasťou siete špičkových európskych distribučných centier P3 Logistic Parks. Nachádza sa v centre tzv. cross border oblasti, v blízkosti hraníc s Maďarskom, Poľskom a Ukrajinou. Svojím strategickým umiestnením zabezpečuje efektívnu cezhraničnú distribúciu a dodávky supply chain na trhoch strednej a východnej Európy. Stal sa tak dôležitým logistickým centrom v košickom regióne.

P3 Logistic Parks

Dlhodobý investor, správca a developer európskych skladových nehnuteľností s viac ako 8,3 milióna m² aktív v jeho správe a s pozemkovým fondom 1,7 milióna m² umožňujúcim ďalší rozvoj. P3 má komerčné aktivity v 11 krajinách a už dve desaťročia investuje a rozvíja projekty na európskych trhoch. P3 má ústredie v Prahe a zamestnáva viac ako 270 ľudí v 11 pobočkách nachádzajúcich sa v kľúčových európskych mestách, ktoré ponúkajú integrované služby v oblasti integrovaného developmentu, správy aktív a nehnuteľností.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS P3 Logistic Parks
Back to top button