Logistika a skladovanie

Automatizované centrum DHL Supply Chain

Automatizované centrum DHL Supply Chain. Globálny špecialista na zmluvnú logistiku, patriaci do koncernu Deutsche Post DHL, sprevádzkoval vo svojom logistickom centre v dolnosaskom meste Staufenberg plne automatizovaný systém robotického vychystávania tovaru. Roboty automaticky triedia objednávky módneho tovaru od zákazníkov z celého Nemecka.

DHL Supply Chain zaisťuje v dolnosaskom Staufenbergu e-commerce služby pre módneho predajcu Peek & Cloppenburg Düsseldorf nielen v rámci celého Nemecka, ale i Rakúska, Poľska a Holandska. Logistické centrum prijíma nový aj vrátený tovar, skladuje 3,5 milióna módnych položiek a vychystáva a balí objednaný tovar, ktorý následne odosiela koncovým zákazníkom.

Sklad obsluhuje celkovo 160 mobilných robotov

160 robotov a takmer 200 000 prepraviek

Systém AutoStore umožňuje priebežné sledovanie a kontrolu stavu zásob a zaručuje vysokú efektivitu príjmu tovaru do skladu aj jeho vyskladnenia. Spracovanie a odosielanie zákazníckych objednávok je vďaka tomu ešte rýchlejšie a spoľahlivejšie. Súhra flexibilného a modulárne rozšíriteľného robotického riešenia s miestnymi zamestnancami skracuje dobu potrebnú na vybavenie jednotlivých zákazníckych objednávok od okamihu ich prijatia až do odoslania objednaného tovaru, zjednodušuje pre zamestnancov prevádzkové procesy a zvyšuje prevádzkovú efektivitu.

AutoStore ponúka priestorovo úsporné skladovanie a úplne automatizované vychystávanie objednávok. Základom systému je hliníková rámová konštrukcia so 16 úrovňami, v ktorých je v stohoch uložených 196 000 plastových prepraviek so zásobami tovaru. Nad prepravkami je hliníkový rám s mrežovou konštrukciou, po ktorej sa pohybuje 160 robotov zaisťujúcich úplne automatické vychystávanie položiek podľa jednotlivých objednávok. Na 21 stanovištiach preberajú vyskladnený tovar zamestnanci pre ďalšie spracovanie a prípravu na distribúciu.

Sklad zaberá plochu 6000 m2

Automatizované centrum DHL Supply Chain

Dodanie na druhý deň

„Máme radosť, že môžeme týmto automatizovaným riešením podporovať obchodný rast nášho dlhoročného zákazníka Peek & Cloppenburg Düsseldorf,“ hovorí Rainer Haag, generálny riaditeľ spoločnosti DHL Supply Chain Germany & Alps. Internetový obchod je jedným zo strategických rastových segmentov spoločnosti DHL Supply Chain. Používanie tohto systému je ďalším významným stavebným kameňom pre expanziu firmy v tejto oblasti, a to aj s ohľadom na ďalšiu stratégiu automatizácie. „Staufenberg má ideálnu polohu z hľadiska dopravy a ponúka nám priame spojenie s našimi sesterskými divíziami DHL Paket a DHL Express. Príjemcom v Nemecku dokážeme doručiť v priemere 85 percent balíkov už nasledujúci deň po objednávke,“ dopĺňa Rainer Haag.

Technológia AutoStore výrazne urýchľuje vychystávanie tovaru

Prostriedok pre cestu na vrchol

Marco Rebohm, generálny riaditeľ spoločnosti Mode Logistik GmbH & Co. KG, je s novým systémom vychystávania objednávok AutoStore v Staufenbergu tiež spokojný. Mode Logistik je dcérskou spoločnosťou koncernu Peek & Cloppenburg, ktorá má na starosti logistiku tohto multibrandového módneho predajcu. „Implementované riešenie nám umožňuje ešte lepšie uspokojovať požiadavky našich zákazníkov a napĺňať ich očakávania. Vďaka vyššej rýchlosti a spoľahlivosti systému ľahko zvládneme neustále rastúce počty objednávok. Máme víziu, že sa v Európe do roku 2026 staneme vedúcim multibrandovým módnym predajcom, ktorý využíva všetky predajné kanály súčasne. AutoStore je významným míľnikom na tejto ceste. Sme radi, že DHL Supply Chain je naším partnerom. Je to firma, s ktorou môžeme spoločne vyvíjať a realizovať nové riešenia,“ vysvetľuje Marco Rebohm.

Nový automatizovaný sklad sa nachádza v logistickom centre DHL v meste Staufenberg

Automatizované centrum DHL Supply Chain

Obrí areál

Systém AutoStore zostavila na ploche 6000 m2 spoločnosť Element Logic, špecializovaná na roboty. Ide tak o jeden z najväčších úplne automatizovaných systémov na skladovanie tovaru a vybavovanie objednávok v Nemecku. Tento sklad sa nachádza v jednej z piatich hál staufenberského logistického centra, z ktorých každá ponúka plochu 10 000 m2 a 50 nakladacích rámp. DHL Supply Chain prevádzkuje uvedené rozľahlé logistické centrum pre rôznych zákazníkov.

Zdroj
transport.sk
Editor
foto: DHL SC

Prečítajte si aj

Back to top button