Logistika a skladovanie

AKTUÁLNE: Veľtrh intralogistiky LogiMat je zrušený!

Osemnásty ročník veľtrhu intralogistiky, LogiMat, bol oficiálne zrušený. Dôvodom sú opatrenia súvisiace s koronavírusom.

Organizátor veľtrhu EUROEXPO Messe und Kongress Munich GmbH spolu s výstaviskom Messe Stuttgart a lokálnymi úradmi považovali až doteraz konanie veľtrhu za uskutočniteľné, úrad verejného zdravotníctva v Esslingene nevidel žiadne zvýšené riziko pre vystavovateľov ani pre návštevníkov.

Avšak, riziko šírenia koronavírusu sa stalo priveľmi vysokým, nakoľko sa vírus v Nemecku šíri veľmi rýchlo a región Štuttgartu patrí k tým ohrozeným. Včera o 17:17 podvečer preto úrady vydali organizátorom inštrukcie, aby LogiMat 2020 zrušili.

„Je to nepríjemná správa, zvlášť kvôli dôležitosti veľtrhu LogiMat Stuttgart pre globálnu intralogistiku. Zrušenie veľtrhu LogiMat 2020 kvôli externým, nepredvídateľným okolnostiam nemá v jeho 18-ročnej histórii obdobu. Napriek obrovskému úsilu a spolupráci s Messe Stuttgart sme nedokázali nájsť neskorší dátum, kedy by sa veľtrh mohol uskutočniť, takže s veľkým smútkom sme sa rozhodli LogiMat 2020 zrušiť,“ povedal Christoph Huss, Managing Partner of EUROEXPO. Ďalší veľtrh LogiMat sa uskutoční v Štuttgarte od 9. do 11. marca 2021.

Prečítajte si aj

Back to top button