Logistika a skladovanie

Ako zabezpečujeme chod logistiky?

Píše Marcela Matejovič, Land transport manager GW SK.

Zamysleli ste sa nad tým niekedy? Čo ak by vám pred pol rokom niekto povedal, že budete musieť robiť z home office-u? A ešte k tomu, že to bude trvať niekoľko týždňov, a nebudete môcť opúšťať v rámci bezpečnosti svoje domovy? Ak by to povedal niekto mne, tak by som sa:

  1. v tichosti zasmiala, či je blázon alebo;
  2. by mi to prišlo ako výborná myšlienka. Mám totiž zoznam vecí, ktoré by som pri home office stihla urobiť v  domácnosti. Všetky tie veci, ktoré stíhajú dokonalé  matky, a ktoré a nestíham ich ja počas celého roka! To som si aspoň myslela.

A teraz je to zrazu realita! Nikto nás neupozornil vopred. Zmena prišla zo dňa na deň! Život nezastal. Pracujeme v logistike a vieme, že  logistické služby a zásobovanie musia bežať ďalej, bez ohľadu na to, čo sa deje.

A ako sa vidím teraz ja, keď je toto všetko realita? A čo je so zoznamom domácich povinností, ktorý mi prišiel reálny stihnúť popri home office? Poviem vám, že som sa veľmi mýlila! Práca z domu mi zatiaľ neumožnila zrealizovať nič z môjho zoznamu! Ani dobehnúť nič zo zameškaného v domácnosti.

Denne musím vybaviť stovku emailov. Nedokončené implementácie nových projektov. Do toho stovky telefonátov od našich zákazníkov. Aj im sa totiž zmenil režim od základov. Manažovanie tímu cez call-konferencie, keďže nemôžem vybehnúť vedľa do kancelárie a zvolať si ich na krátky briefing. A samozrejme netreba zabúdať na zamestnancov, ktorí ostali v prvej línii a dennodenne naďalej chodia do prace, aby zabezpečili chod operatívy. Bolo im treba zabezpečiť v extrémne krátkej dobe bezpečné pracovné prostredie a ochranné prostriedky. Okrem toho nezabúdajme, že mnoho z nás je taktiež rodičmi, a okrem seba máme doma taktiež deti. Deti, ktoré majú svoje školské povinnosti, ktorých vyučovací proces počas dňa  momentálne zabezpečujeme my – rodičia.

Stále máme vo firme kolegov, ktorí denne prichádzajú do firmy, pretože ich povinnosti si to vyžadujú. Kolegov, bez ktorých by nefungoval sklad, ktorí prichádzajú zabezpečiť dennú operatívu. Martin, Peťo, Vojto, Aleš, Bohuš, Roman, a tak ďalej. Všetci vieme, ktorí sú to, a koľko ich je. Oni prichádzajú do styku s tovarom z najviac postihnutých oblastí, a taktiež do styku s vodičmi, ktorí sú denne v styku s desiatkami ľudí po celom regióne. Ich obavy sú na mieste. Ďalej tu máme kolegov prichádzajúcich do kancelárie, pretože potrebujú zabezpečiť činnosti, ktoré si vyžadujú ich prítomnosť na pracovisku.

Obavy všetkých sú na mieste. Preto sa snažíme rôznymi opatreniami minimalizovať osobný styk a maximalizovať najvyššiu mieru prevencie a ich ochrany.

No a  stále máme v plnom nasadení ľudí na home office, ktorí popri práci zvládajú aj všetky domáce a rodičovské povinnosti –  Roman, Róbert, Denisa, Paľo, Emo, Lenka, Veronika…. a všetci ostatní. Zabezpečujú prepravné kapacity, spracúvajú denne reporty, odpovedajú na stovky otázok od zákazníkov, pripravujú implementáciu nového objemu do našej siete.

Neštandardné situácie si vyžadujú neštandardné riešenia. To je naša práca. Vždy sme vytvárali pre našich klientov riešenia šité na mieru. Tak je tomu aj teraz v tejto situácii. A práve teraz sa nám najviac potvrdilo, že byť o krok vpred sa vždy vyplatí. Aj vďaka najmodernejším IT systémom a  digitálnym riešeniam, ktoré  implementujeme a rozširujeme, sme mohli promptne reagovať na zmenu situácie a podmienok. Spojenie digitálnej inteligencie a ľudského know-how, transparentná komunikácia v reálnom čase, prepojenie dopravných riešení = tzv. globálna sieť na 1 klik!

Land Transport manaˇyérka GW Slovensko, Marcela Matejovič

Iste, všetci pociťujú neistotu. Tak dopravcovia ako aj zákazníci a aj zamestnanci. No každý deň dokazujeme, aký sme skvelý tím, a čo všetko zvládneme aj v neštandardných podmienkach. Know-how ľudí je rozhodujúce. Sme logisti a preberáme zodpovednosť od A po Z!

Stále doručujeme, linky fungujú, adaptujeme nových klientov a sklad je v plnej prevádzke. To je naša práca! Určite to nie je ľahké, ale keď má tím správny spirit a vôľu, keď máme správnych partnerov a zákazníkov, ktorí nám dôverujú – ide to!

Chcela by som Vám povedať, že všetci z nás:

  • tí, čo ostali naďalej v prvej línii a denne  prichádzajú do skladu, do kancelárie, či za volant;
  • tí, čo pracujú z domu a musia zvládnuť pracovné úlohy. Popri tom aj zvládať spracovať učivo a úlohy svojich detí, ale aj zabezpečiť chod domácnosti.

Všetci títo sú GW-heroes! Pretože aj keď sa pracovný život rapídne zmenil, stále dokážeme zachovať náš Service Excellence. Aj z home office-u, a aj v ochranných maskách dokazujeme našim zákazníkom, že ich vieme podržať aj v neštandardnej situácií. Vieme zabezpečiť plnenie našich služieb, ktoré sú v našom prípade súčasťou reťazca zásobovania firiem a domácnosti, na čo môžeme byt všetci hrdí! Môžeme byť hrdí, že stále, aj keď veľa z nás na diaľku, pracujeme spolu ako tím!

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Marcela Matejovič

Prečítajte si aj

Back to top button