Testy úžitkových vozidiel

Dobre pripravené Combo Van

Spojenie koncernu PSA s automobilkou Opel prišlo pre model Combo v najlepšom možnom čase. Jeho výsledkom je všestranná, spoľahlivá malá dodávka Opel Combo Van.

Modelu Combo aj jeho sesterským modelom Partner a Berlingo priniesli značnú popularitu ich osobné verzie, ktoré sa v súčasnosti pre svoju praktickosť tešia veľkej popularite. Veľmi dobre pripravené ale prišli aj úžitkové verzie, v prípade značky Opel spomínaný model Combo Van.

Opel Combo Van pohľad zozadu

Všetko na svojom mieste

Nedá nám nespomenúť, že exteriér novej, piatej generácie, označovanej aj písmenom E, si oproti predošlým výrazne polepšil. Podobnosť s rodinou malých dodávok z dielne PSA z neho vytvorila moderné, reprezentatívne úžitkové vozidlo.

Profesionáli pracujúci v rôznych odvetviach ocenia možnosti, ktoré im ponúka interiér. Prispôsobí sa totiž ich potrebám. Má moderné prvky v podobe 8-pacovej dotykovej obrazovky multimediálneho systému, 15 ľahko dostupných odkladacích priehradiek a sedadlá z odolného textilu, ktoré sa ľahko udržiavajú a čistia. Combo Van ale ponúka aj bohatú príplatkovú výbavu.

Opel Combo Van pohľad spredu

Dvojpaletová výhoda

Veľa ponúka aj ložný priestor. Asymetrické zadné aj priestranné bočné dvere zjednodušujú nakladanie a vykladanie tovaru, vďaka množstvu kotviacich ôk ho dokážete bezpečne ukotviť. Konkurenčnou výhodou tejto malej dodávky je, že pojme až dve europalety. Užitočné zaťaženie nášho testovacieho vozidla bolo 895 kg. Súčasťou príplatkovej výbavy je aj indikátor preťaženia, praktická pomôcka, ak sa chystáte vyťažovať svoje Combo na maximum.

Opel Combo Van interiér

Motor 1,6 CTDi s výkonom 99 k môže pôsobiť na prvý pohľad rozpačito, no je to spoľahlivý pracant. Na bežné pracovné úlohy sa hodí veľmi dobre, pri vyššom užitočnom zaťažení by sme zvážili silnejší variant 1,5 CDTi, ktorý má menší zdvihový objem, ale poskytuje vyšší výkon aj krútiaci moment (130 k / 300 Nm).

Päťstupňovú manuálnu prevodovku zaraďujeme k najlepším v tomto segmente. Radí veľmi čisto a jednoducho a aj keď by šiesty prevodový stupeň potešil, na príjemnom zážitku z jazdy to výraznejšie neuberie.

Výbava podľa vašich požiadaviek

Naozaj veľkorysá ponuka asistenčných systémov posúva jazdu v úžitkovom vozidle do nového štandardu. Výbava v našom testovanom aute (Enjoy) je stredom toho, čo Combo ponúka. Obsahovala všetky podstatné prvky a systémy, pre prácu profesionála je výborná. Napríklad manuálna klimatizácia pracovala nad očakávania dobre. Pre náročnejších je tu možnosť najvyššej výbavy Dynamic. S výbavou Enjoy nájdete Combo v cenníku už za 13 160 eur a to je veľmi výhodná kúpa.

Vozidlo

Opel Combo Van

Motor

1,6 CDTi

Typ motora

vznetový

Prevodovka

5-stupňová manuálna

Zdvihový objem valcov

1 560 cm3

Max. výkon

73 kW (99 k) pri 3 500 min-1

Max. krútiaci moment

254 Nm pri 1 750 min-1

Max. rýchlosť

166 km/h

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h

11,3 s

Kombinovaná spotreba udávaná výrobcom

4,2 – 4,6 l/100 km

Kombinovaná spotreba v teste

4,9 l/100 km

Objem ložného priestoru

3,9 m3

Rozmery (d x š x v)

4 753 x 1 921 x 1 860 mm

Rázvor

2 975 mm

Pohotovostná hmotnosť

1 339 kg

Celková hmotnosť

2 400 kg

Cena verzie (Enjoy)

13 160 bez DPH

Prečítajte si aj

Back to top button