Testy úžitkových vozidiel

S tohtoročným šampiónom: DAF XF 480

Prestížny titul Medzinárodný kamión roka (International Truck of the Year) patrí pre rok 2018 DAF-u. Nová generácia vozidiel presvedčila členov jury svojimi vlastnosťami a rovnako úspešne presviedča aj zákazníkov – svojimi výkonmi v ekonomike prevádzky.

Nový etalón: Mercedes-Benz Sprinter

Po februárovom oficiálnom uvedení v Duisburgu sa nová, v poradí tretia generácia modelu Mercedes-Benz Sprinter predstavila aj na cestách. Nemecká automobilka si na novinárske testovanie vybrala ideálnu lokalitu – Amsterdam a jeho okolie.

Nekompromisne úsporné: Volvo FH Reloaded

Volvo Trucks prichádza s edíciou vozidiel, ktorá ponúka majiteľom vozových parkov možnosť šetriť palivo zásadným spôsobom. Prvky vozidla aj softvér sú optimalizované s jediným cieľom: znížiť spotrebu paliva. FH Reloaded je doslova nabité prvkami a riešeniami, ktoré zabezpečujú nízku spotrebu paliva. Tá v priemere dosahuje až 10%.

Nová generácia vozidiel Scania na slovenských cestách

V posledných vydaniach nášho magazínu sme sa viac venovali novej generácii nákladných vozidiel Scania. Oprávnene, veď nielenže prišli s novou generáciu truckov, ale získali aj titul "Truck of the Year 2017". Nové ťahače dorazili už aj na Slovensko, Scania tak predviedla tieto vozidlá budúcnosti svojim zákazníkom aj na našich cestách.