Železničná doprava

Na Slovensko zatiaľ nejazdia žiadne vlaky z Maďarska

Napriek tomu, že maďarskí železničiari sa rozhodli o 11. hodine prerušiť svoj štrajk, na Slovensko ešte z Maďarska neprišiel žiadny vlak.
 

"Oznámili nám, že štrajk skončil, ale nepúšťajú zatiaľ žiadne vlaky," uviedol pre TASR riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., (ZSSK) Miloš Čikovský.
Aj keď návrat k jazdám podľa cestovného poriadku trvá dve až tri hodiny, na Slovensko by už mohli podľa Čikovského doraziť aspoň meškajúce vlaky. Absenciu akýchkoľvek spojení z Maďarska si tak ZSSK nevie vysvetliť.
Maďarské Slobodné odbory železničných zamestnancov (VDSZSZ) sa dnes s platnosťou od 11.00 h rozhodli prerušiť o polnoci obnovený časovo neobmedzený štrajk. Rozhodnutie platí s výnimkou žúp Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok a Borsod-Abaúj-Zemplén, kde železničiari podľa slov predstaviteľa odborovej organizácie VDSZSZ László Gelencséra pokračujú v prerušení práce až do splnenia požiadaviek.
ZSSK dnes ráno oznámila, že štrajk zamestnancov maďarských železníc MÁV sa dotkne aj vlakov na a zo Slovenska. Vlaky zo Slovenska do Maďarska premávajú len po štátnu hranicu a niektoré vlaky sú odrieknuté bez náhrady.

Zdroj: TASR

Prečítajte si aj

Back to top button