Motorizmus

Skupina AAA Auto v 1. polroku predala na Slovensku 8853 vozidiel

Dovedna 8853 automobilov predala na Slovensku spoločnosť AAA Auto Group N.V. v prvom polroku tohto roka. Predaj skupiny na jej piatich trhoch v Česku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku predstavoval 35.371 automobilov. Medziročne to bol pokles o 9 %, oznámila PR špecialistka z Autocentrum AAA Auto Miroslava Ryšková.

V sledovanom období si podľa skupiny najlepšie viedli Česko a Slovensko, pričom v Česku si zákazníci kúpili 19.409 automobilov. Podiel ČR a SR na celkových tržbách tak vzrástol z 52 % a 25 % vo štvrtom štvrťroku 2007 na 56 % a 26 % v tohtoročnom druhom štvrťroku. Obe krajiny zostávajú z hľadiska hrubej ziskovej marže najviac ziskovými trhmi skupiny.
Podmienky na trhu sa počas prvej polovice roku postupne zhoršovali, predovšetkým pre silný rast cien ropy a zhoršujúce sa globálne ekonomické podmienky. Nepriaznivý vývoj na trhu vyvrcholil v júni, ktorý bol pre spoločnosť doposiaľ najslabším mesiacom. V polovici júla dosiahli ceny ropy svoje maximá a odvtedy postupne klesajú. To spolu s nástupom letných prázdnin malo na vývoj predajov spoločnosti pozitívny vplyv. V júli však obchodom darilo – AAA Auto Group zaznamenal zvýšenie predaja automobilov.
Z neauditovaných konsolidovaných výsledkov za šesť mesiacov tohto roka vyplýva, že hrubý zisk z predaja vzrástol medziročne o 6,2 % na 40,9 milióna eur (1,23 miliardy Sk), pričom medziročne výnosy zostali na rovnakej úrovni 221,8 milióna eur (6,68 miliardy Sk). Rast ziskovosti bol dosiahnutý pokračujúcim silným rastom predaja finančných služieb a doplnkových produktov, ktoré viac než kompenzovali pokles hrubého zisku z predaja áut. Čistá strata dosiahla 7,8 milióna eur (234,98 milióna Sk). To predstavovalo zníženie straty v druhom štvrťroku oproti prvému štvrťroku o 52 %.

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button