Motorizmus

Letné novinky od spoločnosti TAMEX

Spoločnosť TAMEX, s.r.o., ktorá je na slovenskom trhu aktívna v oblasti tachografov od roku 1991, k 1. júlu tohto roku pripravuje distribúciu viacerých noviniek smerovaných do segmentu nákladných, dodávkových a osobných vozidiel.

Tempomat

S funkciou tempomatu sa bude ponúkať zariadenie VDO Tempostat pre kategóriu vozidiel s 12V elektroinštaláciou a Pedal Interface 2 (PI2), ktoré je možné použiť aj vo vozidlách s 24V elektroinštaláciou. Zariadenie PI2 je výnimočné aj tým, že je ním možné obmedzovať rýchlosť motorového vozidla. Dnes už pri týchto zariadeniach nejde len o komfort jazdy, ale aj o prínos v rámci úspory pohonných hmôt. Základná cena týchto zariadení bude 9 550 Sk.
 
Prenosný video záznamník jazdy
 
Ide o úplne nový segment výrobku, ktorý je špecifický tým, že na pamäťovej karte ukladá videozáznam z dvoch kamier. Jedna z kamier zaznamenáva situácie pred vozidlom a druhá vo vozidle. Všetky údaje sa zaznamenávajú vo vzťahu k GPS dátam a ku G-senzoru, ktorý reaguje na zrýchlenie a spomalenie v osiach x, y, z. V podstate ide o čiernu skrinku. Všetky údaje sa štandardne archivujú a vyhodnocujú v PC s na to určeným programom. Základná cena tohto unikátneho zariadenia bude 7 950 Sk.
 
Inteligentné elektronické systémy pre riadenie vozových parkov
 
Pojem, ktorý už nie je neznámy, ale napriek tomu sa bude odlišovať od doteraz ponúkaných monitorovacích systémov. Odlišovať sa bude v displejovej časti, ktorá je nadstavbou palubného počítača a vo funkciách. Systém umožní zadávať kompletnú prevádzkovú knihu vozidla a vodiča, tzv. stazku, prijímať objednávky, obojsmerne posielať správy, využívať navigáciu s mapovými podkladmi západnej a východnej Európy vrátane prijímania dopravných informácií, okrem toho umožní aj tlač dokumentov priamo vo vozidle, ukladanie nasnímaných dokumentov s mobilným skenerom a spracovanie čiarových kódov z mobilnej čítačky. Systém bude v sebe zahŕňať aj Bluetooth hands-free a multimediálne funkcie (napr. prehrávanie hudby v mp3-formáte atď.) Systém umožní aj sťahovanie kompletných prevádzkových údajov priamo z FMS konektora motorového vozidla cez CAN-adaptér (dráha, spotreba, otáčky, atď.). Ďalej umožní monitorovať jazdný režim vodiča na výstupe z digitálneho tachografu pomocou K-Line adaptéra a sťahovať údaje z digitálneho tachografu a karty vodiča. Systém disponuje vstupom pre SD (CF) pamäťovú kartu, RS 232, USB a CAN rozhraním, 6 vstupmi 0/1, 2 spínacími výstupmi, s audio výstupom a A/V vstupom. Cena základnej verzie bez displejovej časti bude 13.500 Sk, cena strednej verzie so základným komunikačným displejom bude 20.500 Sk a základná cena najvyššej verzie bude 33.500 Sk. Základná cena mesačných poplatkov za používanie internetového prístupu bude v rozsahu od 375 do 1 520 Sk.
 
Dátový kľúč
 
Z ponuky spoločnosti TAMEX si môžete aj naďalej vybrať dátový kľúč na sťahovanie údajov z digitálnych tachografov v cene 7 700 Sk, mobilnú čítačku kariet (sťahovanie údajov mimo PC) – NOVINKA a najnovšiu generáciu systému na sťahovanie, archiváciu a vyhodnocovanie údajov vrátane sociálnej legislatívy z digitálnych tachografov, kariet vodičov a analógových tachografov. Základná cena tejto novinky je 6 890 Sk. Ďalšie informácie k pripravovaným novinkám bude možné si vyžiadať na čísle 02/444 549 20/21/22. Informácie o novinkách budú k dispozícií na stránke www.tamex.sk v priebehu mesiaca júl 2008.

Prečítajte si aj

Back to top button