Motorizmus

Koncern Pirelli bude vyrábať v Samarskej oblasti Ruska

Taliansky koncern Pirelli sa dohodol so štátnym podnikom Ruské technológie na vytvorení spoločnej firmy. Podľa informácie talianskeho koncernu rusko-talianska kapacita bude v samarskom regióne vyrábať ročne 4,2 milióna pneumatík na osobné a nákladné vozidlá. Odhaduje sa, že vybudovanie pneumatikárne bude stáť 250 miliónov eur (7,53 miliardy Sk).

Prečítajte si aj

Ruské technológie majú za úlohu podporovať podniky, ktoré sa usilujú vyvážať produkty zo závodov s najmodernejšími technológiami.
Prezident Pirelli Marco Tronchetti Provera uviedol, že vďaka kombinácii know-how jeho firmy a výhod zabezpečených ruskou stranou bude rásť koncern v Rusku veľmi rýchlo. Vedenie Samarskej oblasti okrem iného zaručilo novému podniku daňové zvýhodnenie. Rusko-taliansky závod bude umiestnený v špeciálnom priemyselno-techologickom parku. Jeho výhodou bude aj to, že sa bude nachádzať v Togliatti neďaleko automobilky VAZ.
Pirelli predáva svoje produkty vo vyše 160 krajinách a v oblasti svojho hlavného podnikania má viac ak 135 rokov skúseností. Divízia Pirelli Tyre je na svete piatym najväčším podnikom v sektore.

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button