Motorizmus

Ford Power Shift-to naj z automatickej aj manuálnej prevodovky

Spoločnosť Ford Motor Company pridala do svojej ponuky novú technicky vyspelú automatickú prevodovku. Táto spája výhody oboch prevodoviek – nižšia spotreba manuálnej prevodovky a komfort automatickej.

Nová ľahká prevodovka PowerShift na zmenu prevodových stupňov používa najnovšiu elektronicky riadenú konštrukciu s dvomi spojkami, preto nevyžaduje komplexné a ťažké komponenty, akými sú menič krútiaceho momentu a planétovú prevodovku, ktoré sa používajú v klasických automatických prevodovkách.
 
Nová výkonná 6-stupňová prevodovka PowerShift má športový charakter a jednoducho sa obsluhuje. Radenie prevodových stupňov je s jej použitím rýchlejšie ako s použitím klasickej automatickej prevodovky a rýchlejšie ako by vodič mohol dosiahnuť pomocou manuálnej prevodovky.
Ford PowerShift je dostupný pre modely Ford Focus alebo C-MAX s 2.0-litrovým dieselovým motorom s výkonom 100 kW / 136 k.
Jazdenie s prevodovkou Ford PowerShift je také jednoduché ako s klasickou automatickou prevodovkou. Systém používa štandardnú páku ako má automatická prevodovka, s polohami P, R, N a D. Vodič môže preraďovať aj manuálne a užiť si tak športovú jazdu.
 
Zdroj: TS

Prečítajte si aj

Back to top button