Letecká doprava

Správca Air Slovakia odsúhlasil odmenu 3000 eur za spracovanie dokladov

Za spracovanie dokladov o ukončení pracovného pomeru 57 zamestnancov odsúhlasil konkurzný správca skrachovanej Air Slovakia Jozef Pukalovič odmenu 3000 eur.

Veriteľom sa však táto suma zdá privysoká.“Vychádzajúc z obvyklých cien na trhu odborných služieb tohto druhu, kedy za spracovanie uvedených záležitostí dodávatelia služieb účtujú cenu 10 až 15 eur za jedného zamestnanca, sa odmena vo výške 3000 eur javí neprimerane vysoká,“ informuje v obchodnom vestníku veriteľský výbor.
Letecká spoločnosť sa nachádza v konkurzne od začiatku júna tohto roka, keď o tom rozhodol Okresný súd Bratislava I. Dopravca sa tesne pred vyhlásením konkurzu neúspešne pokúšal spoločnosť reštrukturalizovať. Air Slovakia ešte v máji prišla aj o licenciu na vykonávanie leteckej dopravy. Problémy Air Slovakia boli medializované začiatkom tohto roka. Letiská zadržiavali spoločnosti lietadlá, nedostala ani zaplatené za prenájom lietadiel. Rezort dopravy tak pre finančné problémy dopravcu vydal rozhodnutie o zrušení jeho licencie, ktorá oprávňuje vykonávať prepravu osôb v civilnom letectve za odplatu.
 

Prečítajte si aj

Back to top button