Letecká doprava

Skupina CAI predložila predbežnú ponuku na kúpu časti Alitalie

Skupina talianskych investorov predložila predbežnú ponuku na kúpu veľkej časti krízou zmietanej Alitalie. Dnes o tom informovali aerolínie.
 

Žiadne detaily týkajúce sa ponuky neboli zverejnené, ale Alitalia uviedla, že ponuka Compagnia Aerea Italiana (CAI) spĺňa požiadavky nedávno zmeneného zákona o bankrote. Zdroje blízke záležitosti predtým informovali, že CAI podala ponuku už v pondelok. CAI je skupina 16 popredných talianskych podnikateľov, ktorých vedie generálny riaditeľ firmy Piaggio Roberto Colaninno.
Ponuka je súčasťou posledného pokusu vlády o záchranu aerolínií, ktoré minulý týždeň požiadali o ochranu pred veriteľmi. Investori v rámci plánu kúpia najživotaschopnejšie časti Alitalie a začnú spoločnosť prevádzkovať ako menšie aerolínie zamerané na krátke a stredné linky. Zahraničného partnera začnú hľadať až neskôr.
Talianska vláda, ktorá vlastní 49,9 % Alitalie, zmenila minulý týždeň zákon o bankrote, aby umožnila záchranu spoločnosti. Podľa novej legislatívy správca konkurznej podstaty nemusí vyhlásiť zdĺhavú dražbu, ale môže privátne rokovať o predaji aktív Alitalie.

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button