Letecká doprava

Nová Alitalia údajne vzlietne 1. novembra

Nová Alitalia by mala začať lietať údajne od 1. novembra tohto roka. Informoval o tom dnes taliansky denník Il Sole 24 Ore. "Prvý november je dosiahnuteľný termín na spustenie prvých letov," povedal pre denník výkonný riaditeľ banky Intesa Sanpaolo Corrado Passera. Práve Intesu Sanpaolo si talianska vláda vybrala ako poradcu pri rýdzo talianskom záchrannom pláne pre Alitaliu.
 

Podľa Passeru však ešte stále treba splniť veľa podmienok, uskutočniť veľa schôdzok a vyriešiť množstvo prevádzkových problémov, a to všetko je nutné stihnúť v októbri.
Rozhovory so zahraničnými partnermi by sa mohli začať na budúci týždeň, povedal pre dnešné vydanie denníka Il Messaggero Rocco Sabelli, ktorý by sa po vzniku novej firmy mal stať jej šéfom. "Od budúceho týždňa by sme si mali sadnúť s Lufthansou alebo Air France-KLM a prebrať budúce letové trasy, synergie a vzájomné výhody," dodal Sabelli.
Podľa Sabelliho síce CAI vyberie zahraničného partnera podľa toho, čo bude pre firmu najvýhodnejšie, no vplyvný odborový zväz pilotov Anpac už dal pre denník Il Giornale najavo, že plán CAI zvýhodňuje Lufthansu.
"Ak to berieme reálne, Alitalia so sídlom v Ríme je Alitaliou pre Air France-KLM a Alitalia so sídlom v Miláne je Alitalia pre Lufthansu," informovalo vedenie Anpac. Ako odborári dodali, plán CAI ukazuje, že konzorcium výrazne uprednostňuje Miláno.

zrdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button