Letecká doprava

Delta Air Lines zaznamenali v 3. kvartáli stratu 50 miliónov USD

Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines zaznamenala v treťom kvartáli 2008 stratu aj napriek tomu, že jej tržby v sledovanom období stúpli o 9 %. Dôvodom sú vysoké náklady na palivo. Výsledky aerolínií tak nesplnili očakávania analytikov.
 

Delta Air Lines v období od júla do konca septembra zaregistrovali čistú stratu 50 miliónov USD (1,11 miliardy Sk) alebo 13 centov na akciu. Pre porovnanie, v rovnakom období vlaňajšieho roka dosiahla spoločnosť zisk 220 miliónov USD alebo 56 centov na akciu. Po odrátaní špeciálnych položiek bola čistá strata Delta Air Lines v 3. štvrťroku 26 miliónov USD alebo 7 centov na akciu.
Tržby spoločnosti v 3. kvartáli stúpli na 5,72 miliardy USD z vlaňajších 5,23 miliardy USD, ekonómovia však predpovedali, že budú ešte vyššie a dosiahnu 5,69 miliardy USD.
Prevádzkové náklady v 3. kvartáli sa však zvýšili o 17 %, pričom náklady na palivo vzrástli o viac ako 800 miliónov USD v dôsledku zvýšenia cien pohonných látok po rekordnom zdražení ropy v júli na viac ako 147 USD za barel (159 litrov).

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button