Cestná doprava

Otvorili prvé presmerované úseky križovatky Prešovská – Sečovská

Prvé dva presmerované úseky najväčšej dopravnej stavby v Košickom kraji a mesta Košice križovatky Prešovská – Sečovská odovzdal v týchto dňoch do užívania motoristom investor Slovenská správa ciest (SSC) – Investorský útvar (IÚ) Košice.
 

V plnom profile sprejazdnili štátne cesty I/68 a 1/50 v smere od Michaloviec a Prešova do Košíc ďalej na Rožňavu s nájazdom na nový 230 metrov dlhý most, ktorý bol najväčším objektom stavby, uviedol dnes pre TASR námestník SSC IÚ Košice Roman Šplíchal.
Prvý raz si mohli motoristi vyskúšať nové riešenie dopravy 16. októbra po rannej dopravnej špičke. Šplíchal spresnil, že ide o prvé presmerovania. Do konca októbra by mali byť realitou ďalšie dve, aj keď menšie rozsahom, ale nie významom. Umožnia motoristom plynulý výjazd na Michalovce a Prešov z centra mesta a z jeho Južného nábrežia.
Dopravné dielo, ako informoval námestník, realizovali v troch etapách a celkovo bude stáť 1,5 miliardy Sk (39,83 milióna eur). Križovatka Prešovská – Sečovská je spojnicou dvoch štátnych ciest prvej triedy – I/50 a I/68. V tomto dopravnom uzle sa stretajú veľmi silné smery tranzitnej dopravy smerujúcej po osi sever – juh ako aj východ – západ. Navyše sa dopĺňajú o vnútromestskú dopravu smerujúcu zo širšieho centra mesta ako aj z jeho okrajových častí.
Definitívne ukončenie stavby, ktorú začali v roku 1998, prinesie nielen zvýšenie priepustnosti a bezpečnosti premávky v dlhoročnom  neuralgickom bode dopravného systému Košíc, ale ako diaľničný privádzač zabezpečí aj napojenie mesta na pripravovanú diaľnicu.

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button