Cestná doprava

Kde v UK sa môžu vodiči bezplatne otestovať na COVID-19

Pri ceste z Veľkej Británie do Francúzska, Dánska alebo Holandska sa od vodičov a posádky nákladných vozidiel, dodávok, autobusov a autokarov vyžaduje negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 (koronavírus). Vodiči sa môžu bezplatne otestovať na nižšie uvedených informačných miestach vo Veľkej Británii.

Britské ministerstvo dopravy tiež odporúča, aby vodiči a členovia posádok spomínaných vozidiel mali negatívne testy na COVID-19 pred cestou do grófstva Kent. Vozidlá využívajúce prístav Dover a Eurotunnel budú vybavené v rýchlom pruhu, ak majú negatívny test a platné povolenie pre vstup do Kentu (Kent Access Permit).

Kde je možné bezplatne sa otestovať (po kliknutí na lokalitu sa zobrazí mapa):

LokalitaČasy testovania COVID-19
Beaconsfield6:00 až 22:00
Burtonwood (Merseyside)6:00 až 22:00
Cannock RoadkingNetestuje sa
Carlisle Stobart Truck Stop4:00 až 22:00
Charnock Richard Services northbound6:00 až 22:00
Cherwell Valley6:00 až 22:00
Clacket Lane eastbound24 hod.
Cullompton6:00 až 22:00
Doncaster North6:00 až 22:00
Donington Park6:00 až 22:00
Ferrybridge Services6:00 až 22:00
Fleet southbound6:00 až 22:00
Formula Services (Ellesmere Port)Netestuje sa
Hartshead Moor (Huddersfield)6:00 až 22:00
Heywood Distribution Truck Stop6:00 až 22:00
Holyhead Truck StopNetestuje sa
Hopwood Park4:00 až 22:00
Junction 38 Services6:00 až 22:00
Leicester Forest East northbound6:00 až 22:00
Leicester Forest East southbound6:00 až 22:00
Lockerbie Truck StopNetestuje sa
Markham MoorNetestuje sa
Membury eastbound6:00 až 22:00
Orwell Crossing Truck Stop4:00 až 22:00
Peterborough4:00 až 22:00
Pont AbrahamNetestuje sa
Reading Eastbound24 hod.
Rothwell Truck Stop6:00 až 22:00
Rownhams northbound24 hod.
Rugby Stobart Truck Stop24 hod.
Sandbach northbound6:00 až 22:00
Sandbach southbound6:00 až 22:00
South MimmsNetestuje sa
Stafford northbound6:00 až 22:00
Strensham northbound6:00 až 22:00
Strensham southbound6:00 až 22:00
Sutton Scotney northbound6:00 až 22:00
Sutton Scotney southbound6:00 až 22:00
Tamworth Services6:00 až 22:00
The Stockyard Truckstop Rotherham6:00 až 22:00 od pondelka do piatku
(7:00 až 11:00 a 16:00 až 20:00 v sobotu a v nedeľu)
Thurrock Services24 hod.
Truck Haven (Carnforth)6:00 až 22:00 od pondelka do piatku
(6:00 až 11:00 a 16:00 až 20:00 v sobotu a v nedeľu)
Watford Gap northboundNetestuje sa
Watford Gap southbound6:00 až 22:00
Wetherby Services6:00 až 22:00
Woodall northbound6:00 až 22:00

Testovanie je možné aj na letisku v Manston a v Ashford Sevington v Kente, tu však môžu nárazovo vznikať dlhé zdržania.

Posledná aktualizácia článku je z 21.1.2021.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Department of Transport

Prečítajte si aj

Back to top button