Cestná doprava

Cesta medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou sa začne rozširovať o mesiac

Od augusta tohto roka sa majú začať práce na komunikácii I/63, teda južnej trase medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou. Práce by tak mali byť hotové do dvoch mesiacov.

„Od Rovinky do Bratislavy sa cesta rozšíri o jeden jazdný pruh,“ vysvetlil na dnešnej tlačovej konferencii štátny tajomník rezortu dopravy Arpád Érsek. Dodal, že ministerstvo sa rozhodlo práve pre letný termín kvôli nižšej zaťaženosti cesty. Jazdný pruh by sa mal podľa Érseka rozširovať najmä počas piatkov a víkendov, teda mimo najväčšej špičky. Maximálna suma prác je stanovená na 3,8 milióna eur.

Tieto zdroje dostalo hlavné mesto od vlády, pretože práve Bratislava zabezpečuje všetky práce. Počas rozširovania jazdného pruhu sa pravdepodobne budú posilňovať železničné spoje, aby cestujúci pocítili rekonštrukciu cesty čo najmenej. Ako podotkol Érsek, o prípadnom pridaní spojov bude ministerstvo a Železničná spoločnosť Slovensko včas informovať.
      
Érsek zároveň zdôraznil, že rezort chce zlepšiť juhovýchodný prístup do hlavného mesta nielen rekonštrukciou I/63. Od marca budúceho roka začne totiž spoločnosť RegioJet prevádzkovať pravidelnú vlakovú linku z Komárna. „To by malo priniesť výrazné odľahčenie dopravy v smere Bratislava – Dunajská Lužná,“ dodal.
      
Dopravná situácia je medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou neúnosná a spôsobuje problémy pri dochádzaní ľudí do zamestnania a škôl. Denne touto komunikáciou s jediným jazdným prúdom prichádza do hlavného mesta viac ako 20.000 áut.
 

Prečítajte si aj

Back to top button