Cestná doprava

Bývalý šéf NDS Alan Sitár odstupné nedostane

Povedal to minister dopravy a predseda KDH Ján Figeľ, podľa ktorého v jeho rezorte už platia pravidlá prísnejšieho odmeňovania vedúcich pracovníkov.

 Odvolaný generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), a.s. Alan Sitár odstupné nedostane. 

V dnešnej diskusnej relácii Slovenskej televízie O päť minút dvanásť to uviedol minister dopravy a predseda KDH Ján Figeľ, podľa ktorého v jeho rezorte už platia pravidlá prísnejšieho odmeňovania vedúcich pracovníkov. 

Výberové konanie na obsadenie postu generálneho riaditeľa vyhlási začiatkom budúceho týždňa a oznámi, kedy by mohol byť vybratý Sitárov nástupca. Ako Figeľ uviedol, bývalé vedenie spoločnosti ho sklamalo, lebo aj keď sa pohybovalo pri verejných zákazkách v rámci zákonov, neboli dodržané etické princípy. 

Práve otázne zákazky, ktoré si NDS objednala ešte pred sprísnením pravidiel verejného obstarávania, boli dôvodom na Sitárovo odvolanie. Medzi nimi napríklad priame zadania za 300-tisíc eur a podobne. Sitárovo odvolanie bolo podľa Figeľa jeho autonómne rozhodnutie, ku ktorému ho nikto netlačil.
 

Prečítajte si aj

Back to top button