Logistika a skladovanie

Železničná Hodvábna cesta má hub aj v Českej republike

Dovozcovia a odosielatelia, ktorí transportujú tovar z Ázie do Európy a cieľovou destináciou je pre nich Slovensko alebo Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko či Taliansko, ušetrí na železnici aj vďaka pražskému hubu v porovnaní s námornou prepravou čas a v porovnaní s leteckou prepravou naozaj výrazne náklady.

Železničná preprava sa teší stále väčšej obľube, okrem iného aj vďaka celkom dobrej predvídateľnosti času doručenia. „Preprava je organizovaná na základe pravidelných spojov a naši zákazníci môžu počítať s tým, že ich zásielky dorazia do pražského hubu v ideálnom prípade dokonca už za 14 dní. Sofistikovaná železničná sieť spája hlavný európsky hub v poľskom Terespole (Małaszewicze) s celou Európou,“ uvádza David Knobloch, prokurista spoločnosť Geis Air + Sea CZ. „Ak zákazník potrebuje dopraviť tovar ďalej napríklad do Chorvátska, Rakúska alebo Talianska, je pre neho výhodná vykládka v Prahe. Pre tovar, ktorý smeruje na belgický, holandský alebo francúzsky trh je výhodná vykládka na území Nemecka,“ dodáva Knobloch.

Nové trasy železničnej Hodvábnej cesty šetria zákazníkom náklady alebo čas, ale v každom prípade prinášajú výhodné riešenie. Prepravný servis má aktuálne ročnú kapacitu 100 000 TEU, ale už teraz sa počíta s jeho zvýšením až na 300 000 TEU ročne.

„Tovar, ktorý dopravíme po železnici do Prahy, vyclíme a následne doručíme až do konkrétneho miesta určenia. Naším cieľom je, aby sme zákazníkom vždy poradili, vybrali a zrealizovali služby podľa jeho potrieb. Geis je korektným partnerom s dobrým end-to-end riešením , „dopĺňa D. Knobloch.

Prečítajte si aj

Back to top button
Close
Close