Logistika a skladovanie

Spolupráca s UPS skvalitní expresné služby Slovenskej pošty

Skvalitnenie expresných služieb je cieľom exkluzívnej zmluvy Slovenskej pošty (SP), a. s., Banská Bystrica na doručovanie expresných zásielok do zahraničia, ktorú v týchto dňoch podpísala s americkou spoločnosťou UPS Worldwide Forwarding, Inc. Od spolupráce so zahraničným partnerom očakáva komplexnejší zákaznícky servis, zníženie priemerného času prepravy zásielok, ale aj postupné zvýšenie ich objemov do zahraničia. 
 

"Dôvodom hľadania nového spoľahlivého partnera na spoluprácu bola neuspokojivá kvalita dodávania expresných zásielok vo viacerých poštových správach v zahraničí. Pre SP sa tento produkt stáva stále zaujímavejší a stále väčší záujem oň majú aj zákazníci. Len v prvom polroku 2008 doručila SP 13.500 expresných zásielok a prijala ich 23.500. V medzinárodnom styku majú vysoký trend rastu, ročne o 20 až 30 %," uviedol hovorca SP Juraj Danielis. 
Pri takomto dôležitom produkte si SP podľa hovorcu nemôže dovoliť dlhodobú nekvalitu. Zvyšujúce sa požiadavky na kvalitu dodávania ju nútili hľadať riešenia ako zlepšovať túto službu. Jedným z nástrojov zvyšovania kvality je aj spolupráca s renomovanými nadnárodnými spoločnosťami. 
Hľadanie možnosti strategickej spolupráce s globálnym operátorom trvalo takmer dva roky. SP rokovala s mnohými významnými expresnými operátormi. Po posúdení viacerých kritérií, najmä cien, celosvetového pokrytia a kompatibility informačných technológií na elektronickú výmenu informácií o pohybe zásielky bola najvýhodnejšia ponuka spoločnosti UPS, konštatoval Danielis. 
V súčasnosti začala SP realizovať prvú etapu spolupráce, ktorá sa týka dodávania expresných dokumentovaných zásielok a zásielok s expresným tovarom do všetkých krajín sveta, mimo Európy. V druhej etape chce do konca roku 2008 rozšíriť ponuku dodávania expresných zásielok aj do vybraných európskych štátov. V ďalšej etape bude analyzovať tiež možnosti spolupráce pri doručovaní vybraných zásielok UPS na Slovensku prostredníctvom expresnej siete, ako aj ponuky ďalších špeciálnych expresných produktov.

zdeoj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button