Logistika a skladovanie

Slovenská pošta neuplatňuje klientom letecké palivové príplatky

Slovenská pošta, a. s., Banská Bystrica ako jediná na Slovensku neuplatňuje v medzinárodnej pošte klientom letecké palivové príplatky. Cena ropy zatiaľ neovplyvňuje ceny za jej medzinárodné služby.  

"Počas platného letového obdobia, to jest do konca tohto roka nepredpokladáme zvýšenie cien za leteckú prepravu zo strany leteckých spoločností a z tohto dôvodu ani zvýšenie sadzieb medzinárodných zásielok. Letecké spoločnosti si účtujú od Slovenskej pošty do konkrétnych destinácií jednotnú sadzbu za kilogram prepravovanej pošty," uviedol hovorca pošty Juraj Danielis.
Vysvetlil, že uvedená sadzba zahŕňa všetky výdavky, ktoré letecké spoločnosti považujú za potrebné. Slovenskej pošte ako veľkému a tradičnému zákazníkovi neuplatňujú palivové príplatky. Podobné podmienky ako Slovenská pošta majú aj iní verejní poštoví operátori, napríklad Česká a Maďarská pošta. 
Slovenská pošta letecky prepravuje takmer všetky expresné produkty, listy a balíky 1. triedy a do niektorých krajín aj listy a balíky 2  triedy. Využíva leteckú prepravu do všetkých krajín a pre takmer všetky produkty okrem susedných štátov.

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button