Logistika a skladovanie

Pre Gefco Slovakia je kľúčová logistika hotových vozidiel

Oblasť logistiky hotových vozidiel ostáva kľúčovou pre firmu Gefco Slovakia.

Predstavitelia európskej logistickej spoločnosti Gefco o tom v utorok informovali médiá pri príležitosti 15 rokov na slovenskom trhu. Inováciami sú úprava vozidiel a ich doručovanie koncovým klientom.

Firma rozširuje svoje činnosti aj mimo automotive, v ktorom realizuje postprodukčné operácie napríklad ako polepy karosérie, montáž prvkov nadštandardnej výroby do osobných i ľahkých úžitkových vozidiel, alebo inštaláciu zabezpečovacích prvkov do nových vozidiel. Investuje aj do železničných vagónov, zaobstarala 150 nových ťahačov a rovnaký počet návesov v rámci cestnej dopravy. Flotilu vagónov rozšírila o 120 na prepravu hotových vozidiel a investovala do 283 bežných vagónov.

Generálny riaditeľ Gefco Group Luc Nadal v súvislosti s investíciami v SR uviedol, že cena jedného vagóna je 120.000 eur a vyrobila ich lokálna spoločnosť.
Od septembra tohto roka zabezpečuje spoločnosť logistiku na Slovensku a v Českej republike pre spoločnosť Opel, a na Slovensku aj pre Renault. V prípade Renaultu vznikne v Trnave nový centrálny sklad so stovkami skladovacích miest. Doposiaľ boli vozidlá skladované mimo Slovensko. „Nový sklad zabezpečí vyššiu flexibilitu a pomôže rozšíriť škálu služieb pre dílerskú sieť a zákazníkov,“ priblížil generálny riaditeľ Gefco pre región Slovensko-Česká republika Aleksander Raczynski.
Spoločnosť informovala, že v roku 2016 investovala do novej pobočky pre skladovanie hotových vozidiel v Trnave, kde je priestor aj pre postprodukciu. „Dopyt po postprodukčných úpravách nových vozidiel strmo rastie. Aktuálne v Trnave zrealizujeme 26.000 úprav ročne a medzi klientov patria okrem producentov áut aj lízingových spoločností, alebo niektoré veľké štátne spoločnosti,“ dodal generálny riaditeľ Raczynski.

V súvislosti so zvýšením počtu ťahačov a návesov povedal, že cieľom je zvýšiť flexibilitu cestnej dopravy a čiastočne dorovnať klesajúcu kapacitu trhu, aby firma bola schopná reagovať na požiadavky klientov. Doplnil, že vozidlá riadia západoeurópski vodiči a v budúcnosti sa počíta s pracovnými miestami aj pre slovenských vodičov.
Gefco pôsobí v 47 krajinách a zamestnáva 15.000 zamestnancov, z toho v SR vyše 900 v 14 pobočkách. V roku 2018 dosiahla skupina obrat vo výške 4,6 miliardy eur.

Prečítajte si aj

Back to top button