Logistika a skladovanie

Plzeňský Prazdroj Slovensko otvoril nové distribučné centrum v Topoľčanoch

Celková plocha skladu sa zdvojnásobila. Plzeňský Prazdroj Slovensko v stredu popoludní slávnostne otvoril nové priestory distribučného centra v Topoľčanoch. Nové administratívne priestory a sklad sú vybavené najmodernejším vybavením.

Od 3. februára 2020 došlo k zmene sídla obchodného distribučného centra (ODC) spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko, a. s. v Topoľčanoch. „Nové priestory budov skladu a administratívy presnejšie adresujú naše potreby a požiadavky a okrem moderného vybavenia prinesú aj väčšiu kapacitu skladu,“ vysvetľuje zmenu Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko. Celková plocha skladu sa oproti bývalým priestorom viac než zdvojnásobila. Celý proces od prípravy až po sťahovanie trval zhruba rok a štvrť.

Nová adresa
Otvorenia nových a moderných priestorov sa v stredu 12. februára zúčastnilo niekoľko najvyšších predstaviteľov spoločnosti Plzeňský Prazdroj. Bol medzi nimi aj generálny riaditeľ Grant Liversage, finančný riaditeľ David Udal, riaditeľ ľudských zdrojov Rob Kenney, obchodný riaditeľ Martin Grygařík, obchodný riaditeľ pre predaj v reštauráciách a pohostinstvách Branislav Kubiš a riaditeľ pre distribúciu a plánovanie Marek Prach. Všetci spoločne slávnostne prestrihli pásku nových priestorov.

Z pôvodnej adresy Krušovská cesta 2092, Topoľčany sa priestory presťahovali na novú neďalekú adresu Ulica Odbojárov 663, Tovarníky. „Pivo je špecifický tovar. Má krátku exspiráciu a na prepravu je veľké a ťažké. To znamená, že denne musíme manipulovať a doručiť k našim zákazníkom tisíce ton tovaru vo veľmi krátkom čase. A práve obchodné centrá, ako je aj to v Topoľčanoch, sú v tejto oblasti nenahraditeľné,“ dodáva Martin Grygařík. Odberných distribučných centier má spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko, a. s. celkovo šesť, a to v Bratislave, Bytči, Zvolene, Veľkom Šariši, Spišskej Novej Vsi a Topoľčanoch.

Prečítajte si aj

Back to top button