Logistika a skladovanie

Kuehne+Nagel pokračujú v dlhodobej spolupráci so spoločnosťou ProLogis.

ProLogis (NYSE: PLD), jeden z popredných medzinárodných poskytovateľov distribučných nehnuteľností, dnes oznámil uzatvorenie zmluvy o prenájme ďalších 12 000 metrov štvorcových skladovacích plôch v ProLogis Parku Wroclaw spoločnosti Kuehne+Nagel, jednému z najvýznamnejších svetových poskytovateľov logistických služieb.

Kuehne+Nagel si v súčasnosti prenajímajú viac ako 414 300 metrov štvorcových skladovacích priestorov v 25 budovách spoločnosti ProLogis po celom svete. „ProLogis Park Wroclaw je súčasťou operačnej infraštruktúry spoločnosti Kuehne+Nagel. Rozšírenie nájomnej zmluvy vnímame ako potvrdenie našej úspešnej dlhodobej spolupráce a sme hrdí, že poskytujeme profesionálne skladové riešenia, ktoré sa plne stotožňujú s ich požiadavkami,“ povedala Ewa Zawadska, Leasing Manager spoločnosti ProLogis v Poľsku. „Rozšírenie našej nájomnej zmluvy v ProLogis Parku Wroclaw bolo logickým vyústením. Kvalita a výhodná lokalita tohto parku rovnako ako profesionálny prístup a vysoká úroveň služieb pre zákazníkov, ktorú ProLogis poskytuje, nás presvedčili, že tieto priestory budú i naďalej prínosom pre našu spoločnosť,“ povedal Tobias Jerschke, Managing Director Kuehne+Nagel v Poľsku. ProLogis Park Wroclaw je moderné distribučné centrum ležiace v štvrti Kobierzyce iba 2 kilometre od Wroclawi. Výhodná poloha pri diaľnici č. 35 Wroclaw – Praha poskytuje výborný prístup k niekoľkým diaľniciam a blízkosť letiska Wroclaw – Strachowice umožňuje letecké spojenie do väčšiny európskych hlavných miest. Park sa skladá z ôsmych budov a ponúka klientom spoločnosti ProLogis viac ako 167 000 metrov štvorcových moderných skladovacích priestorov. Portfólio spoločnosti ProLogis v oblasti Wroclaw zahŕňa 4 distribučné parky (14 budov) s celkovou rozlohou viac ako 371 000 metrov štvorcových skladovacích priestorov.
Kuehne+Nagel Group je so svojimi 54 000 zamestnancami a 850 lokalitami vo viac ako 100 krajinách jednou z popredných svetových distribučných spoločností. Silná pozícia na trhu je založená predovšetkým na lodnej a leteckej doprave, zmluvnej logistike a diaľkovej pozemnej doprave so zameraním na jednotný firemný systém pre riadenie skladu. ProLogis je popredný medzinárodný vlastník a správca logistických nehnuteľností spravujúci viac ako 44 miliónov štvorcových metrov priemyselných priestorov na trhoch v Severnej Amerike, Európe a Ázii. Spoločnosť prenajíma priemyselné priestory viac ako 4 500 zákazníkom. Medzi klientov spoločnosti patria výrobcovia, maloobchodníci, dopravcovia a ostatné spoločnosti využívajúce logistické služby vo veľkom meradle.zdroj: PR

Prečítajte si aj

Back to top button