Logistika a skladovanie

Iveco dodá špeciálne vozidlá francúzskej armáde

Spoločnosť Iveco dostala od francúzskej armády veľkú objednávku na štvornápravové multifunkčné nákladné automobily.

Kontrakt zahŕňa v prvej fáze nákup 200 vozidiel za 160 miliónov eur a opciu na postupné dodávky až do 2400 kusov v celkovej hodnote okolo 800 miliónov eur.

Vysoko mobilné vojenské trucky 8×8 vyrobí spoločnosť Astra (ktorá je súčasťou divízie Iveco Defence Vehicles), špecialista na taktické vozidlá a sklápače, resp. dampre pre stavebný i banský priemysel.
Zákazku pre francúzsku armádu tvoria flexibilné vozidlá s veľkou nosnosťou s čiastočne pancierovanou kabínou a rozličnými vymeniteľnými nadstavbami, ale aj ťahače na prevoz vojenskej techniky a ťažkotonážne žeriavy. Dohodnutá je i údržba a dodávanie náhradných dielcov.

Nadstavby a výstroj sa budú vyrábať a montovať vo Francúzsku – dodávateľom je Soframe (člen Alsation Lohr Group) špecializovaný na vojenský sektor. Špecifikácia vozidiel zahŕňa motory Cursor, ktoré sa tiež produkujú vo Francúzsku a celý rad špičkových komponentov francúzskeho pôvodu.

Kontrakt je výsledkom tendra z roku 2007. Vyhralo ho Iveco a Soframe, pretože ich ponuka bola najlepšia z technického aj ekonomického hľadiska. Je to najkomplexnejší a najrozsiahlejší obchod, aký sa v tomto sektore uzavrel v roku 2010 a patrí k najväčším kontraktom, ktoré podpísala divízia vyzbrojovania francúzskeho Ministerstva obrany.

Prečítajte si aj

Back to top button