Logistika a skladovanie

HondaJet prilieta do Európy

Advertisement

Spoločnosť Honda Aircraft Company, Inc., ohlásila plány na rozšírenie predaja lietadla HondaJet do Európy.

Rozhodnutie spoločnosti Honda, rozšíriť predaj svojho moderného ľahkého prúdového lietadla na rýchlo sa rozvíjajúci európsky trh, je priamou reakciou na silný dopyt po rozbehnutí predaja tohto stroja v Spojených štátoch amerických. „Sme nadšení začiatkom predaja v Európe, odkiaľ sme dostávali súvislý prúd dopytov od záujemcov, ktorí teraz získajú príležitosť zarezervovať si dodávku HondaJet,“ vyhlásil Michimasa Fujino, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Aircraft Company. „Sme odhodlaní poskytovať našim zákazníkom v Európe špičkový výrobok vo svojej triede, spolu so systémom predaja a servisnej podpory, ktorý predstihuje očakávania od vlastníctva a cestovania súkromným prúdovým lietadlom,“ dodal M. Fujino. Podľa M. Fujina je rozšírenie predaja lietadla HondaJet do Európy dôležitý krok v neustálom rozvíjaní našej podnikateľskej stratégie, ktorá sa usiluje o využitie rozsiahleho celosvetového dopytu po lietadle HondaJet.
 
Vysoký výkon a nízka spotreba
 
Lietadlo Honda Jet, ktoré ponúka špičkový výkon, nízku spotrebu paliva, vnútorný priestor v kabíne a kapacitu pri preprave nákladu, dokáže veľmi dobre splniť potreby európskych vlastníkov a prevádzkovateľov obchodných a osobných ľahkých prúdových lietadiel. Vo svojej konfigurácii executive HondaJet dosahuje najvyššiu cestovnú rýchlosť 420 uzlov (773 míľ/h / km/h) a ponúka dostatok luxusného priestoru pre piatich cestujúcich a dvoch členov posádky, vrátane súkromnej toalety.
Lietadlo uplatňuje veľa inovatívnych technologických noviniek leteckého konštruktérstva, vrátane jedinečnej konfigurácie motorov montovaných nad krídlom, ktoré zásadne zlepšujú vlastnosti lietadla a znižujú spotrebu paliva znížením aerodynamického odporu za letu. Tento inovatívny prístup ku konštrukcii súčasne znižuje pozemnú hlučnosť pri prelete lietadla a umožňuje priestrannejšiu kabínu a väčšiu kapacitu pri preprave nákladu. HondaJet je poháňaný dvoma turbovrtuľovými prúdovými motormi GE Honda HF120 s vysokou palivovou úspornosťou.
 
Skúšobný let
 
V úzkej spolupráci s Federálnym leteckým úradom USA (FAA) spoločnosť Honda Aircraft Company plánuje prvý testovací let skúšobného prototypu sériového modelu začiatkom roka 2009, pričom celkový harmonogram je postavený tak, aby typová homologizácia mohla prebehnúť v roku 2010. Spoločnosť plánuje začiatok dodávok HondaJet zákazníkom v USA v roku 2010. Certifikácia Európskym úradom pre leteckú bezpečnosť (EASA) sa zabezpečuje súbežne s certifikáciou vo FAA.
 
Zdroj: Honda Aircraft Company

Advertisement

Prečítajte si aj

Back to top button