Logistika a skladovanie

DPD v Rusku stále rastie

Advertisement

Nedávne otvorenie nového depa v Belgorode znamená ďalší významný krok v expanzii DPD v Rusku. Belgorodská pobočka je už 32. pobočkou ruského DPD. Otvorenie nového depa nadväzuje na úspešné spustenie novej expresnej služby s časovo definovanou dobou doručenia, ktorá vznikla na základe požiadaviek zákazníkov. Snaha spoločnosti o dodržiavane vysokej kvality služieb pri rozširovaní portfólia produktov neostala nepovšimnutá a DPD v Rusku bolo udelené ocenenie „Firma roku 2008“ v oblasti dopravy a špedičných služieb.

S cieľom posilniť svoju pozíciu v Rusku otvorilo DPD 26. 1. 2009 novú pobočku v Belgorode, ktorý má 350.000 obyvateľov a je mestom s mimoriadne strategickou pozíciou na križovatke diaľnic smerujúcich zo severu na juh a z východu na západ Ruska. Nová pobočka DPD spracuje viac ako 5000 balíkov denne na 520 m2 skladovej plochy. Zákazníci v Belgorode budú môcť už čoskoro využívať novinku v ponuke služieb DPD – doručenie balíka do 13. hodiny, ktorá je dispozícii v celej krajine od európskej časti Ruska až po ďaleký východ od konca minulého roka. Vo väčšine oblastí sa dodávka uskutoční do 13.00 hodiny v nasledujúci pracovný deň. Na niektorých extrémne dlhých trasách sa k času prepravy pripočítava ešte jeden deň, pri dodržaní časovej viazanosti do 13. hodiny. Súčasťou novej služby DPD v Rusku je aj poskytnutie rozsiahlych finančných záruk, vrátane záruky vrátenia peňazí, ak dodávka nie je dodaná vo vopred určenom čase. "Veľmi nás teší, že všetci zákazníci DPD môžu profitovať z výhod našej novej služby, máme v úmysle aj naďalej pokračovať v rozširovaní spektra našich produktov a riešení v oblasti logistiky v Rusku", povedal Nikolaj Voinov, generálny riaditeľ DPD v Rusku.  Snaha a pozitívny vývoj DPD v Rusku boli korunované pred niekoľkými týždňami udelením prestížneho ocenenia "Firma roka 2008" v oblasti "Dopravné a špedičné služby".
DPD S 2 miliónmi balíkov denne v medzinárodnej sieti je DPD jedným z vedúcich medzinárodných poskytovateľov expresných a balíkových služieb. Svojim zákazníkom ponúka široké spektrum vnútroštátnych a medzinárodných služieb. Produktové portfólio zahŕňa štandardné a expresné balíkové služby, ale aj individuálne riešenia pre firemných zákazníkov. Viac ako 500 diep v 40 krajinách, 22.000 zamestnancov a 15.000 vozidiel zabezpečuje služby pre 200.000 stálych firemných zákazníkov. DPD je vedené generálnym riaditeľom Arnoldom Schrovenom a Johnom Actonom. Francúzska spoločnosť GeoPost Group, dcérska spoločnosť La Poste, je majoritným akcionárom DPD. GeoPost má pobočky v 230 krajinách sveta a zabezpečuje služby pre viac ako 300.000 firemných zákazníkov. Vo Francúzsku je na 1. mieste medzi poskytovateľmi prepravných služieb a v Európe dosahuje 3. pozíciu.

zdroj: TASR, foto: internet

Advertisement

Prečítajte si aj

Back to top button