Logistika a skladovanie

cargo-partner vyriešil prepravu projektovej zásielky riečno-námorným servisom

Srbská pobočka cargo-partner predstavila nový riečny a námorný servis v decembri 2018.

Od predstavenia kombinovanej riečnej a námornej prepravy srbskou pobočkou cargo-partner koncom roka 2018, riešil poskytovateľ logistických služieb niekoľko zaujímavých projektových výziev práve využitím tohoto nového servisu.

Srbská pobočka cargo-partner predstavila nový riečny a námorný prepravný servis v decembri 2018. Poskytovateľ logistických služieb ponúka riešenia pre širokú škálu komodít, vrátane bulk carga, projektových zásielok, nadrozmerného a ťažkého tovaru a aj tekutého materiálu. Popri servise pre krátku námornú prepravu po Čiernom, Jadranskom a Egejskom mori, poskytuje cargo-partner prepravné riešenia po vodnej ceste Rýn – Mohan – Dunaj, ktorá spája 14 európskych krajín pozdĺž vnútrozemských vodných ciest a prechádza všetkými európskymi regiónmi. Prekládka môže byť zorganizovaná vo všetkých hlavných prístavoch v oblasti: Constanta (RO), Regensburg (DE), Belehrad (RS), Pancevo (RS), Smederevo (RS), Reni (UA) a Izmail (UA). Ponúkané sú aj doplnkové služby ako ukotvenie a zaistenie nadrozmerného tovaru, ktorý sa nezmestí do kontajnera.

Koncom januára, získala spoločnosť cargo-partner ideálnu príležitosť preukázať flexibilitu tohto servisu. Netradičné riešenie po Dunaji bolo poskytnuté v úzkej spolupráci cargo-partner tímov zo Srbska, Beijingu a Tianijinu. Zákazník očakával súrnu break bulk zásielku dopravných pásov, ktoré smerovali zo Shanghaja do prístavu Konstanta v Rumunsku. Zásielka pozostávala z 56 kotúčov dopravných pásov s celkovou váhou cez 990 ton a mala byť doručená do Smedereva v Srbsku do 31. januára. Vzhľadom na oneskorenie príchodu lode do Konstanty musel tím cargo-partner dokončiť dodávku vo veľmi krátkom čase. cargo-partner prebral zásielku v Konštante a zabezpečil prepravu po Dunaji do Smedereva. Poskytovatel logistických služieb zabezpečil každý krok tohto procesu, počínajúc vyložením z námornej lode a naložením na riečny čln v prístave Konstanta, po kontrolu tovaru pri vykládke z člnu v prístave Smederevo. Vďaka efektívnej medzikontinentálnej spolupráci medzi tímami spoločnosti v Srbsku a Číne bol celý process, od príchodu lode do Konstanty po vylozenie v Smedereve, dokončený len za deväť dní.

V apríli riešil medzinárodný poskytovateľ logistických služieb ďalší náročný projekt zahŕňajúci dopravu cez rieky Sáva a Dunaj. Zo Slavonského Brodu do Belehradu po Sáve a do Konstanty sa cez Dunaj prepravilo celkovo 4000 metrov kubických častí kotlov, vrátane niekoľkých nadrozmerných častí, ktoré sa nezmestili do kontajnera. Pre tento projekt zabezpečil cargo-partner tri z najväčších dostupných riečnych člnov. Doprava bola obzvlášť náročná na Sáve, kde je v niektorých bodoch kvôli nestabilným hladinám vody ťažká navigácia. Na zabezpečenie bezproblémovej dopravy spolupracoval cargo-partner s bývalým kapitánom, ktorý pozná každý kúsok rieky. Po príchode do Konstanty bola zásielka pripravená na prekládku na námornú loď do Turecka.

Mirko Ilic, Managing Director cargo-partner v Srbsku, je presvedčený, že táto nová služba kombinovanej dopravy prinesie pridanú hodnotu pre cargo-partner a jej klientov: „Doprava po vnútrozemských vodných cestách je nákladovo efektívna a ekologicky udržateľná alternatíva k cestnej doprave. Naše špecializované tímy môžu čerpať z dlhoročných vzťahov s dopravcami a prevádzkovateľmi prístavov a poskytovať dlhoročné skúsenosti v oblasti projektovej nákladnej, námornej a vnútrozemskej vodnej dopravy. To nám umožňuje ponúknuť našim zákazníkom najflexibilnejšie riešenia. Sme presvedčení, že naši klienti budú v blízkej budúcnosti využívať naše nové služby riečnej dopravy.”

cargo-partner v Srbsku tento rok oslávuje svoje 15. výročie a aktuálne má 100 zamestnancov v pobočkách v Belehrade, Novom Sade a Subotice. Spoločnosť poskytuje komplexné služby leteckej a námornej nákladnej dopravy, ako aj zmluvnú logistiku a služby cestnej distribúcie pre rôzne priemyselné odvetvia so špeciálnymi odbornými znalosťami v oblasti prepravy projektového nákladu a živých zvierat. Od roku 2014 prevádzkuje cargo-partner moderný sklad v Dobanovciach pri Belehrade, ktorý ponúka inovatívnu logistiku, colné odbavenie a služby s pridanou hodnotou. 

Prečítajte si aj

Back to top button
Close
Close