Logistika a skladovanie

cargo-partner rozširuje kapacitu svojich skladov v Slovinsku

cargo-partner rozširuje kapacitu svojich skladov v Slovinsku. Spoločnosť cargo-partner spustila 2. fázu rozširovania svojho skladu v Ľubľane skôr, než bolo pôvodne plánované. Dodatočná skladová budova navýši skladovú kapacitu zo súčasných 25 000 m2 na celkových 39 100 m2.

Investícia v hodnote 12 miliónov eur by mala plne fungovať v novembri tohoto roku a jej súčasťou bude okrem najmodernejšieho logistického vybavenia aj pristávacia dráha pre drony. Spoločnosť cargo-partner, jeden z popredných poskytovateľov logistiky v Slovinsku, otvorila svoje logistické centrum v bezprostrednej blízkosti ľubľanského letiska v septembri 2019.

V posledných dvoch rokoch zaznamenala spoločnosť strmý obchodný rast, a to navzdory mnohým výzvam v odvetví logistiky. Vzhľadom k vysokému dopytu po skladových priestoroch a funkciách podporujúcich e-commerce a ideálnej polohe v blízkosti letiska v Ľubľane sa spoločnosť rozhodla predčasne navýšiť svoju skladovú kapacitu. Rozšírenie sa pôvodne plánovalo na obdobie medzi rokmi 2024 a 2026.

Ďalšie kapacity so zameraním na integrované logistické riešenia

Výstavba novej skladovej budovy na severnej strane súčasného areálu začala vo februári a rozšírením vznikne 30 nových pracovných miest. Nová budova ponúkne viac než 18 000 paletových miest na troch podlažiach o celkovej ploche 14 100 m². Časť zariadenia venujeme elektronickému obchodu, vrátane výdajného miesta drive-in pre osobné vyzdvihnutie alebo vrátenie balíkov. A čo viac, cargo-partner plánuje postaviť pristávaciu dráhu pro drony priamo pri novej časti skladu. A v blízkej budúcnosti bude pracovať na získaní požadovaných povolení k prevádzke.

„Nový sklad nám umožní ponúknuť dodatočné skladové kapacity, ktorých je v súčasnosti na trhu nedostatok. Toto moderné zariadenie bude zároveň fungovať aj ako centrum pre fulfilment, kde budeme poskytovať kompletnú technologickú a IT podporu, ktorú online maloobchodníci potrebujú,” hovorí Viktor Kastelic, Managing Director cargo-partner v Slovinsku.

Táto rakúska spoločnosť pôsobí v Slovinsku od roku 1996. Slovinsko považuje za jeden z najdôležitejších uzlov pre svoje obchodné operácie v regióne strednej a východnej Európy. Tamojšia pobočka ponúka kompletnú škálu dopravných a logistických služieb v dvoch lokalitách – v Koperi a Ľublane – a v súčasnosti má takmer 140 zamestnancov.

cargo-partner rozširuje kapacitu svojich skladov v Slovinsku

Rozšírenie kapacity v Záhrebe

Spoločnosť cargo-partner otvorila nové logistické centrum aj v chorvátskom Záhrebe. Nové zariadenie sa nachádza v blízkosti letiska Franjo Tuđmana, priamo pri diaľnici A11. Sklad zahŕňa 12 000 m² skladovej plochy, 13 500 paletových miest a 900 m² medziposchodia. Ďalej priestor pro cross-dock a vyhradený priestor pre služby s pridanou hodnotou, ako je vychystávanie, balenie a konsolidácia.

Zdroj
transport.sk
Editor
TSFoto: cargo-partner, Miran Kambic

Prečítajte si aj

Back to top button