Logistika a skladovanie

Arete Park Nové Mesto sa rozšíril o novú halu

Arete Invest, český rastúci fond zameraný na investície v oblasti nehnuteľností, skolaudoval v máji novú halu vo svojom slovenskom priemyselnom a logistickom areáli v Novom Meste nad Váhom.

Investície do nového centrálneho skladu pre región strednej a východnej Európy pre skupinu Factcool, medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou, dosiahla takmer 12 miliónov eur. Nový sklad, v ktorom Factcool od júna pôsobí, ponúka skladovanie na ploche 17 300 m2. So stavbou novej haly sa zároveň rozšírila infraštruktúra celého Novomestského areálu, kde je teraz pripravených 49 000 m2 k na ďalšiu výstavbu.

„Slovenský trh je pre ďalší rozvoj nášho fondu strategický. Novú skladovaciu halu pre Factcool sme dokončili načas, bez prekročenia rozpočtu a v plnej kvalite. Dokazuje to, že vieme portfólio našich nehnuteľností rozširovať aj vlastnou výstavbou. Je to pre nás dôležité, pretože sme aktívnym investičným fondom a týmto spôsobom sa nám darí výrazne zvyšovať hodnotu pre našich investorov,“ uviedol Lubor Svoboda, spoluzakladateľ a predseda správnej rady fondu Arete Invest.
„Lokalita je jedinečná dostupnosťou pracovnej sily aj prístupnosťou na diaľničnú sieť. Nový centrálny sklad navyše reflektuje všetky moderné trendy priemyselných nehnuteľností,“ hovorí Jan Skopeček, riaditeľ spoločnosti FC ecom, s.r.o. pôsobiaci v skupine Factcool. Na ploche 17 300 m2 ponúka hala skladovanie úžitkovú výšku až 17,3 metra. Nájomná zmluva je uzavretá na 10 rokov od dokončenia haly. Nový nájomca vytvorí v parku viac ako 100 pracovných miest.

Ďalší rast Arete Park Nové Mesto

Dopyt po skladovacích a výrobných priestoroch na slovenskom stabilne rastie a v regióne Nového Mesta n/V. je miera neobsadenosti prenajímateľných priestorov dokonca výrazne nižší, než vo zvyšku krajiny. V Arete Parku Nové Mesto je preto teraz pripravených ďalších 49 000 m2 plochy so stavebným povolením, ktorá je určená na okamžité zastavanie. So stavbou haly pre Factcool už bola vybudovaná aj všetka potrebná infraštruktúra pre nové budovy. Areál kúpil fond Arete Invest pred dvoma rokmi od spoločnosti Prologis. Obchod so svojim finančným objemom zaradil medzi jedny z najväčších realitných transakcií roku 2017 v priemyselnom sektore na Slovensku. Dokončená časť areálu je 100% prenajatá spoločnostiam C & A, Raben Logistics a Vetropak Nemšová s priemernou dĺžkou nájmov 5,3 roka.

„Investície do nového centrálneho skladu pre región strednej a východnej Európy pre skupinu Factcool, medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou, dosiahla takmer 12 miliónov eur.“ 

Prečítajte si aj

Back to top button
Close
Close