Logistika

Nový etalón: Mercedes-Benz Sprinter

Po februárovom oficiálnom uvedení v Duisburgu sa nová, v poradí tretia generácia modelu Mercedes-Benz Sprinter predstavila aj na cestách. Nemecká automobilka si na novinárske testovanie vybrala ideálnu lokalitu – Amsterdam a jeho okolie.

cargo-partner vybuduje v Ľubľane iLogistics centrum

Spoločnosť cargo-partner začne tento rok s výstavbou moderného iLogistics centra v blízkosti letiska v Ľubľane. Vybudovaním nových priestorov sa šesťnásobne zväčší kapacita skladov cargo-partner – na viac ako 20 000 paliet na 25 000 metroch štvorcových.

GEFCO spúšťa svoju Innovation Factory

Skupina GEFCO, globálny poskytovateľ služieb priemyselného dodávateľského reťazca a európsky líder v oblasti logistiky automobilového priemyslu dnes oznámila, že otvára svoju Innovation Factory. Táto iniciatíva predstavuje míľnik v rámci inovačnej stratégie Skupiny a jej cieľom je podpora nových nápadov a tvorivosti v tímoch GEFCO na celom svete.

Prestížna anketa TOP Slovakia 2018 pozná víťazov

18. ročník čitateľskej ankety TOP SLOVAKIA odborného časopisu TRANSPORT a LOGISTIKA SK prináša obraz o popularite značiek úžitových vozidiel na slovenskom trhu, ako aj o spotrebiteľských postojoch veľkej rodiny autodopravcov a logistov.

Ponorte sa do tajov logistiky

S logistikou je to veľmi podobné ako s teóriou relativity. Všetci už o nej počuli, vedia, že je dôležitá, ale keby ju mali popísať, nedokážu to.

Prologis a Platio v Maďarsku ako prvý na svete predstavujú solárny dlažobný systém v logistickom parku

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes predstavil úspešný pilotný projekt realizovaný s maďarským startupom Platio, ktorý poskytuje estetické a priestorovo úsporné systémy slúžiace ako zdroje obnoviteľnej energie vďaka integrácii vysokovýkonných solárnych článkov do dlažobných prvkov z recyklovaného plastu.